• facebook
 • rss
 • Atak hakerów na światowe sanktuarium

  Bogdan Gancarz

  dodane 19.09.2012 23:19

  Hakerzy podający się za islamistów zaatakowali 18 września stronę sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik. Witryna została zablokowana aż do następnego dnia.

  Atak na stronę faustyna.pl rozpoczął się o godz. 15, z chwilą rozpoczęcia transmisji modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Na monitorach pojawiły się napisy po arabsku i angielsku. Po dwóch godzinach (o 17.23) strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia została całkowicie zablokowana. - Pod atakiem podpisali się islamscy ekstremiści, którzy korzystali z serwera zarejestrowanego w Belgii - poinformowała s. Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

  Rano 19 września strona została udostępniona, ale jeszcze nie w całości. Codziennie odwiedza ją kilka tysięcy internatów w siedmiu obszarach językowych, by m.in. korzystać z „Dzienniczka”, konkordancji oraz bogatych w treści opracowań dotyczących życia, duchowości i misji św. s. Faustyny, a także aktualnych wiadomości oraz codziennie transmitowanej modlitwy do Miłosierdzia Bożego czy Nieustannej Koronki - dodała siostra Siepak.

  To, że pod atakiem podpisali się islamiści, nie oznacza jednak, że to oni w istocie stali za zablokowaniem witryny faustyna.pl. Wirtualna rzeczywistość daje nieograniczone możliwości podszywania się pod kogoś innego. Niektóre kraje prowadzą w sposób zamaskowany bardzo agresywne działania hakerskie w internecie. W 2007 r. takimi atakami, za którymi najprawdopodobniej stała Rosja, sparaliżowano serwery internetowe w Estonii.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • T
   20.09.2012 11:59
   Na FANATYZM NIE MA RADY !
  • Ukasz
   20.09.2012 12:31
   Cóż można na to odpowiedzieć? "dalszego postępu nie osiągną: bo ich bezmyślność będzie jawna dla wszystkich" 2 Tm 3,8-9. Tylko tyle i aż tyle.
  • Jerzyk
   20.09.2012 12:38

   - Powinniśmy się cieszyć z tego.
   To znaczy, że sanktuarium jest bardzo ważne. Gdyby nie było ważne, nikogo by nie interesowało.
   Dziękujmy Bogu za Św.s.Faustynę, za sanktuarium i za wszystkie łaski które tak obficie płyną na nas.
   Dzienniczek s.Faustyny jest najpopularniejszą książką świata. Obraz Jezusa Miłosiernego, to najbardziej znany obraz religijny świata.
   - To coś znaczy.
   Zły się wścieka, to i hakerzy się interesują.

  • Monika
   26.09.2012 23:25
   sanktuarium Milosierdzia Bozego ma bardzo duze znaczenie w zyciu wielu ludzi, moze dlatego tak niektorzy z zazdrosci chca to dzielo Boze zniszczyc, modlmy sie o ich nawrocenie. Jest to ewangelizacja :)
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół