• facebook
 • rss
 • Ewangelizacja postem i modlitwą

  mk

  dodane 11.10.2012 23:39

  Diakonia Modlitwy Wstawienniczej przy Sekretariacie Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej prosi mieszkańców Krakowa o modlitwę za ewangelizację miasta, która odbędzie się od 19 do 21 października.

  Ma to być swoiste triduum – trzy dni modlitwy w weekend poprzedzający ewangelizację. Dziś, w piątek, organizatorzy zachęcają do podjęcia postu w intencji „Bliżej, Mocniej, Więcej”. W sobotę i niedzielę proszą o wyjście z różańcem w ręku na miasto – na Planty, Rynek Główny, Błonia, w okolice stadionu Cracovii.

  „Módlmy się  przez wstawiennictwo Matki Bożej i bł. Jana Pawła II za bp. Grzegorza Rysia, za Diakonie Dnia Pierwszego, Dnia Drugiego i Dnia Trzeciego, za Diakonię Logistyczną i Informacyjną, które w tych dniach mają bardzo dużo pracy, za ład i porządek na stadionie podczas ewangelizacji, o Bożą ochronę tego miejsca i wszystkich, którzy przyjdą na stadion, o piękną pogodę na ten czas” – apelują przedstawiciele Diakonii Modlitwy.

  Najważniejszą intencją pozostaje jednak to, by trzy dni ewangelizacji pełne były działania Ducha Świętego. Ważne jest też to, by  to wydarzenie odbiło się echem w Krakowie oraz w Polsce i przyniosło owoc obfity.

  Diakonia Modlitwy Wstawienniczej zachęca również do wzięcia udziału w niedzielnym Marszu dla Życia i Rodziny: „Będzie to też modlitwa za Kraków, za najważniejszą  sprawę dla każdego wierzącego człowieka – aby życie ludzkie traktowane było od samego poczęcia jako wielki dar Boży, a każda rodzina była silna Bogiem, który jest Dawcą Życia”. Marsz rozpocznie się o 12.15 Mszą św. w kościele św. Floriana.

  To już ostatnie dni przygotowań – zarówno logistycznych, jak i modlitewnych – do wielkiej ewangelizacji Krakowa. O tym, jak działała i działa nadal Diakonia Modlitwy, przeczytacie również w kolejnym numerze „Gościa Niedzielnego”. Trafi on do rąk Czytelników właśnie w dniach, gdy będzie trwała akcja „Bliżej, Mocniej, Więcej”.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół