• facebook
 • rss
 • Akademicka inauguracja

  Bogdan Gancarz

  dodane 16.10.2012 13:31

  Uniwersytet Papieski Jana Pawła II rozpoczął swój kolejny rok akademicki. Uczelnia nieustannie się modernizuje.

  – Wkraczamy w kolejny, czwarty już rok akademicki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie – uczelni rozwijających się możliwości i dużych wyzwań, ale także zobowiązujących tradycji. Będzie to bowiem także 616. rok działalności naszego Wydziału Teologicznego, wywodzącego się z Uniwersytetu Jagiellońskiego – powiedział rektor uczelni ks. prof. Władysław Zuziak podczas inauguracji w sali Filharmonii Krakowskiej. Wcześniej w intencji wspólnoty akademickiej odprawiono Mszę św. w kolegiacie św. Anny. Przewodniczył jej bp Wacław Depo, zaś kazanie wygłosił bp Andrzej Jeż.

  – Rozpoczęliśmy  modernizację budynków dydaktycznych, aby naszym pracownikom i studentom zapewnić jak najlepsze warunki do pracy i nauki. Przy ul. Franciszkańskiej powstaje także nowocześnie wyposażone studio telewizyjne, które służyć będzie studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej – mówił rektor.

  – Jako rektor pragnąłbym, aby nowy rok akademicki był czasem dobrze wykorzystanym przez nas wszystkich: na rozwój projektów badawczych, zacieśnienie współpracy ze znanymi ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą, połączenie sił w celu polepszenia wyników rekrutacji oraz zdynamizowanie wszystkich sfer życia uniwersyteckiego. Jako uczelnia kościelna aktywnie włączymy się w obchody Roku Wiary poprzez organizację konferencji naukowych i ożywione duszpasterstwo mające na celu odnowienie i pogłębienie naszej wiary – dodał.

  Wykład inauguracyjny „Wiara jako realna rzeczywistość według Josepha Ratzingera – Benedykta XVI" wygłosił ks. prof. Krzysztof Góźdź z KUL.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół