• facebook
 • rss
 • Otwieramy nowe, zamykamy stare

  pl

  dodane 14.11.2012 13:09

  Krakowskie szkoły: dziś otwieramy, jutro wygaszamy. Prezydent przecina wstęgi i układa z radnymi PO plan likwidacji 25 placówek.

  Pierwszym wyzwaniem dla świeżo zawiązanej koalicji prezydenta Jacka Majchrowskiego z klubem radnych PO ma być projekt zmian w sieci szkolnej. Wiadomo, że nie ma już w Krakowie na tyle dzieci, by wszystkie szkoły miały „pełne obłożenie”. Pytanie brzmi zatem nie „czy”, tylko „ile” szkół będzie zlikwidowanych i w jakim trybie.

  Zdaniem radnych PO, nie powinno się używać słowa „likwidacja”, lecz „wygaszenie”. Różnica miałaby polegać na tym, że od nowego roku szkolnego (2013/2014) wybrane przez radnych placówki miałyby trzy lata na zamknięcie swojej działalności. Radna Marta Patena, która z ramienia PO monitoruje zmiany w sieci, podkreślała na konferencji prasowej, że ten czas szkoły mogłyby wykorzystać, by obronić się przed likwidacją. – Jeśli ich popularność wzrośnie, mają szansę się utrzymać – deklarowała radna Patena. Lista szkół „do wygaszenia” liczy podobno 25 pozycji. Podobno, bowiem władze Krakowa przyjęły w tym roku założenie, że najpierw poinformowane zostaną same szkoły, a dopiero potem opinia publiczna.

  W cieniu negocjacji dotyczących wygaszania prezydent otwiera... nie szkoły, ale obiekty sportowe przy nich wybudowane. 12 października oddano piękną salę gimnastyczną w SP nr 50 przy ul. Katowickiej, zaś 13 listopada – dwa boiska wielofunkcyjne, bieżnię lekkoatletyczną oraz tor do jazdy na rolkach i rowerach przy Szkole Podstawowej nr 53 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego przy ul. Skośnej. Salę gimnastyczną otworzyła Anna Okońska-Walkowicz, zastępca prezydenta Krakowa, zaś kompleks sportowy – osobiście prof. Jacek Majchrowski.

  – Kiedy patrzy się na tę szkołę, trudno uwierzyć, że kiedyś mieściła się w niej tylko jedna klasa. Dziś to całkiem inny obiekt, który dodatkowo wzbogacił się o nowy kompleks boisk. Jestem przekonany, że do doskonałych wyników w nauce i osiągnięć uczniów w licznych konkursach humanistycznych, matematycznych i artystycznych teraz dołączą osiągnięcia sportowe – mówił podczas uroczystości prezydent Krakowa. Uczniowie dostarczyli gościom wiele emocji, rywalizując w pokazowym biegu na 60 m i biorąc udział w sztafecie na rowerach i rolkach.

  To kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny, oddany do użytku w Dzielnicy VIII Dębniki w ostatnim czasie (po „Orliku" przy SP nr 40 oraz Centrum Sportu i Kultury Sidzina). Koszt budowy kompleksu wyniósł 1 mln 100 tys. zł. Środki na inwestycję pochodziły z budżetu gminy miejskiej Kraków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • kobieta
   10.05.2017 14:12
   no w koncu super artykul o kobietach, sukienkach , karmieniu i ciazy..czyli wszystko to co dla nas wazne i kochane w jednym. Well done . :-)
  • GośćEwa
   10.05.2017 14:47
   Karmię już 6 lat, czwarte dziecko obecnie i ten czas przepełniony był wiecznymi poszukiwaniami sukienek, bluzek... Praktycznie nie istnieją sukienki za kolano, kombinuję, przerabiam... Ładne są te sukienki u Pani ale za krótkie, szkoda... Ja za to we wspólnocie Domowego Kościoła i jak już coś do kościoła to absolutnie za kolano. Pozdrawiam :)
  • Gość
   10.05.2017 16:50
   Tytułowe zdjęcie - ta sukienka na pewno jest skromna? Zdjęcie dość dobrze to pokazuje i nie chodzi o rozcięcie do karmienia...
  • Zuzia
   11.05.2017 22:42
   1. Ta pani nie odkryła Ameryki, bo sukienki do karmienia znane są od wieków, no ale nie każdy o tym wie...

   2. Proszę sobie zobaczyć ile tego jest w dalekowschodnich sklepach internetowych (nie podam nazw, bo Redakcja potraktuje to jako reklamę), i to nie jakieś egzotyczne kroje tylko takie "nasze", "zachodnie".

   3. To, co jest na zdjęciach, jest zdecydowanie nieskromne (chyba że chodzi o skromną ilość materiału), po prostu obleśna miniówa, w życiu bym tego nie założyła. No ale teraz wszystko musi być SEXY (po naszemu znaczy, że ma podniecać). Okładka jednej z feministycznych gazet głosiła, że "ciąża też może być sexy". No więc skoro ciąża, to może karmienie też... a czemu nie? No i potem taka pani myśli, że jak pokaże gołe uda, to jest skromna. Żenada!
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół