• facebook
 • rss
 • Nasza wiara

  Bogdan Gancarz

  dodane 14.11.2012 13:38

  Zaprezentowano nowy album „Białego Kruka". To „Wiara” ze zdjęciami Adama Bujaka i tekstem ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.

  – Ta książka wspomaga program duszpasterski Kościoła powszechnego z okazji Roku Wiary – powiedział kard. Stanisław Dziwisz podczas prezentacji albumu w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej.

  Opatrzone komentarzami zdjęcia Adama Bujaka i tekst ks. prof. Chrostowskiego „Wiara – łaska i zobowiązanie” pokazują stan wiary Polaków. Jest tu miejsce i na wspomnienie Jana Pawła II – „pamięć która nie zagaśnie”, i na tradycję pobożności rycerskiej, ludowej, narodowe miejsca  kultu, święta w życiu katolików polskich, na obraz samotnej modlitwy oraz modlitwy wśród pól i lasów, przy kapliczkach.

  – Chcielibyśmy, aby nasz album promieniował na Kościół nie tylko w Roku Wiary, ale ciągle. Ta książka pokazuje wysoką jakość wiary w Polsce. Pokazuje, że wiadomości o szybko postępującej laicyzacji naszego narodu są przesadzone – powiedział Leszek Sosnowski, prezes „Białego Kruka”.

  Wtórował mu kard. Stanisław Nagy. – Adam Bujak jeszcze raz zdał egzamin ze swego arcymistrzostwa. Dobrze się spisałeś, panie Adamie! Dzięki temu Polacy zrozumieją może, iż brak wiary to brak sensu człowieczego – powiedział kardynał. – Ten album to zapis tego, jak się wierzy w Polsce. Zapis tego, że nasz katolicyzm jest rzetelnie zbudowany, dobrze kierowany i praktykowany – dodał.

  W trakcie spotkania w Domu Arcybiskupów Krakowskich można było również zobaczyć egzemplarze innej albumowej książki „Białego Kruka” pt. „Oburzeni”, zawierającej wypowiedzi 15 wybitnych przedstawicieli różnych sfer narodu na temat aktualnej sytuacji w Polsce. Jej krakowska premiera odbędzie się w sobotę 17 listopada.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół