• facebook
 • rss
 • Jubileusz ks. Jerzego Bryły

  Bogdan Gancarz

  dodane 03.12.2012 13:22

  Parafianie salwatorscy świętowali 2 grudnia jubileusz kapłaństwa swojego wieloletniego proboszcza. Ks. inf. Jerzy Bryła otrzymał święcenia kapłańskie 60 lat temu.

  To kolejna odsłona jubileuszu tego zasłużonego kapłana. O listopadowych obchodach w Starym Teatrze pisaliśmy już w naszym portalu. Tym razem o swoim wieloletnim duszpasterzu z lat 1975–2005 pamiętali parafianie, biskupi oraz władze Krakowa i Małopolski.

  Życzenia składali jubilatowi w parafialnym kościele norbertanek m.in. obecny proboszcz parafii Najświętszego Salwatora na krakowskim Zwierzyńcu ks. Stanisław Sudoł i bp Damian Muskus.

  – Dynamiczna posługa duszpasterska ks. infułata będącego już na emeryturze jest wzorem dla innych kapłanów emerytów, nie zawsze mogących się początkowo odnaleźć w tej sytuacji – powiedział bp Muskus.

  Odczytano również listy gratulacyjne od kard. Stanisława Dziwisza, prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, wojewody małopolskiego Jerzego Millera i marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy. „Twój uśmiech i dobroć przyciągały do Ciebie bardzo wielu ludzi szukających pomocy. Nie mogę nie wspomnieć, że na Ciebie i Twoją pomoc, drogi księże infułacie, zawsze mogli liczyć biskupi krakowscy, kiedy byłeś ich przedstawicielem na różnego rodzaju uroczystościach kościelnych czy świeckich” – napisał metropolita krakowski.

  Parafianie z krakowskiego Zwierzyńca zapamiętali bardzo ciepło okres proboszczowania ks. Bryły. – W tym czasie nieomal każdy z nas mógł się osobiście przekonać o tym, jak dobrym i życzliwym jest człowiekiem, zawsze chętnym do niesienia pomocy potrzebującym – stwierdził Janusz Orkisz z Duszpasterskiej Rady Parafialnej. – Mamy nadzieję doczekać brylantowego jubileuszu naszego duszpasterza – mówili parafianie.

  Sam jubilat, jak zwykle, wspominał skromnie, że stara się jedynie służyć Bogu i ludziom. Za kilka miesięcy ukaże się w Wydawnictwie "Petrus" przeprowadzony przez Janusza Palucha wywiad-rzeka z ks. Bryłą, gdzie szczegółowo opowie on o kolejach swojego owocnego życia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół