• facebook
 • rss
 • Nocne oczekiwanie

  mk

  dodane 10.12.2012 06:00

  W tegorocznej Adwentowej Nocy Skupienia wzięło udział ponad 100 osób.

  Karolina Mazurkiewicz, rzecznik prasowy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, mówi, że było to jedno z najlepszych czuwań. – Przeważał aspekt modlitewny, o którym bardzo często zapominamy w tego typu wydarzeniach – wyjaśnia, podkreślając, że celem tegorocznej edycji ANS było przede wszystkim pogłębienie wiary.

  W czuwaniu, zorganizowanym przez KSM w parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza na Prądniku Czerwonym, wzięło udział około 100 osób z różnych grup: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, duszpasterstw akademickich, Ruchu Czystych Serc czy Ruchu Światło–Życie. Przez całą noc w modlitwie towarzyszyły im również relikwie bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM i RCS.

  Całej akcji przewodniczył ks. Robert Biel, ogólnopolski moderator Ruchu Czystych Serc. Wygłosił on m.in. konferencję o poznaniu siebie i otaczającego nas świata, jako drodze do zrozumienia wiary i Boga. Przez całą noc wszyscy uczestnicy mogli również skorzystać ze spowiedzi.

  Swoją modlitwą uczestnicy ANS objęli przede wszystkim Polonię. Każdy losował intencję, w której szczególnie modlił się tej nocy. Większość z nich związana była właśnie z problemami Polaków na emigracji. Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej przygotowały warsztaty malowania drewnianych aniołów. Prace wykonane podczas tych zajęć trafią do Domu Samotnego Polaka w Anglii wraz z życzeniami napisanymi przez uczestników Adwentowej Nocy Skupienia.

  Czuwanie zakończyły modlitwa wstawiennicza i uwielbienie, podczas którego zgromadzeni modlili się o łaski Ducha Świętego. – Nocna modlitwa w oczekiwaniu na Boże Narodzenie stała się już tradycją i z pewnością odbędzie się także za rok – mówi Karolina Mazurkiewicz. – Może warto też zastanowić się nad podobnym czuwaniem wielkopostnym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół