• facebook
 • rss
 • Stajenka w górskiej wiosce

  mk

  dodane 10.01.2013 12:05

  Konkurs na najpiękniejszą szopkę naszej archidiecezji rozstrzygnięty!

  Za najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową naszej archidiecezji komisja konkursowa uznała tę, która znajduje się w kościele NMP Królowej Polski w Chełmku.

  Jej autorem jest Robert Babich, a nadesłane zdjęcie wykonała Małgorzata Wojdyła. Drugie miejsce zajęła szopka z parafii Ruszcza, której zdjęcie nadesłał Mateusz Nowak. Trzecią nagrodę otrzymuje Jacek Zwoliński z Myślachowic.

  Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  Podczas oceny szopek, jury – w skład którego weszli członkowie krakowskiej redakcji „Gościa Niedzielnego” – wzięło pod uwagę zarówno pomysłowość i jakość wykonania szopki, jak i zdjęcia, a także oceny internautów.

  Nagrodzona pierwszym miejscem szopka zajmuję całą kaplicę boczną w kościele w Chełmku i przedstawia ośnieżoną górską wioskę, w której stoi stajenka. Oprócz ciekawego pomysłu i estetycznego wykonania, do przyznania pierwszej nagrody przyczyniła się wysoka jakość zdjęcia.

  Szopka w Ruszczy jest makietą parafii, w której została przygotowana – stajenka betlejemska stoi u stóp parafialnego kościoła. Ustawione dookoła modele domów mieszkańców przygotowały, z pomocą rodziców, dzieci przychodzące na Roraty. Tutaj doceniliśmy piękny pomysł oraz zaangażowanie wspólnoty parafialnej w tworzenie szopki.

  Trzecie miejsce zajęła szopka z Myślachowic, której największym atutem jest wierność realiom biblijnym i zachowanie klimatu skalnej groty w Ziemi Świętej, zarówno jeśli chodzi o otaczającą żłóbek przyrodę, jak i stroje występujących w szopce postaci.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii, w której raz jeszcze zamieszczamy wszystkie nadesłane prace. Jako pierwsze prezentujemy szopki nagrodzone – kolejne umieszczone są w kolejności, w jakiej były zgłaszane do konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół