Wydawnictwo Biały Kruk i jego autorzy otrzymali prestiżowe nagrody. Uhonorowano m. in. 4-tomową serię „Kościół na straży polskiej wolności”.
Seria otrzymała nagrodę książkowego „Wydarzenia roku 2012”, zaś album „Wiara” z fotografiami Adama Bujaka nagrodę „Książki roku”. Wręczali je: Piotr Dobrołęcki, wiceprezes Polskiej Izby Książki, redaktor naczelny magazynu „Książki”, z którego inicjatywy przyznawane są nagrody za najlepsze książki polskie oraz ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.
Dyplomy nagród otrzymało nie tylko wydawnictwo lecz również autorzy i współautorzy ostatnio wydanych książek „Białego Kruka”: ks. bp Jan Zając, ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. Franciszek Ślusarczyk, Adam Bujak, dr Martyna Deszczyńska, dr Robert Kościelny, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg.
Wręczenie nagród było połączone z prezentacją drugiego tomu serii „Kościół na straży polskiej wolności”, wieńczącego tę edycję będącą swoistą historią Polski z Kościołem na pierwszym planie. Autorem bogato ilustrowanego tomu „Przedmurze chrześcijaństwa. Czas królów elekcyjnych” jest dr Robert Kościelny, historyk ze Szczecina. –Polska była rzeczywiście przedmurzem chrześcijaństwa i ostoją wolności – powiedział autor. – Kościół wyczulał wówczas Polaków na to, że wolność nie połączona z sumieniem, rychło się wyradza. Chciałem pokazać równocześnie w swej książce, że Kościół nie zwalczał nurtu wolnościowego w ówczesnej polityce polskiej, jakim był ruch egzekucyjny – dodał.
Przy okazji oceniono znaczenie całej serii „Kościół na straży polskiej wolności”. –Kościół w historii Polski był zawsze z narodem i państwem. Był z narodem nawet wówczas, gdy państwa zabrakło – powiedział ks. kard. Stanisław Nagy. – Wiara w historii Polski znajduje w tej serii kronikę i interpretację. Spłacamy w ten sposób dług strażnikom polskiej wolności – dodał z kolei prof. Andrzej Nowak, historyk z UJ, autor jednego z tomów serii.