• facebook
 • rss
 • Górale szturmują niebo

  Jan Głąbiński

  dodane 03.03.2013 13:54

  W sanktuarium maryjnym w Ludźmierzu górale przez całą dobę modlą się m.in. o światło Ducha Świętego dla kolegium kardynalskiego i owocny wybór następcy Benedykta XVI. Jednocześnie dziękują za jego pontyfikat.

  2 marca wieczorem, podczas uroczystej Mszy św., ks. Tadeusz Juchas poświęcił 10 figur Gaździny Podhala, które następnie zostały przekazane pierwszym góralskim rodzinom w Ludźmierzu, Nowym Targu, Ostrowsku i w innych podhalańskich miejscowościach. Z okazji peregrynacji figury została także wydana specjalna książeczka, która zawiera m.in. propozycje modlitw oraz postanowienia, jakie dana rodzina może powziąć.

  – Najważniejszą intencją jest dziękczynienie za pontyfikat papieża Benedykta XVI. Powierzamy Matce Boskiej Ludźmierskiej także całe kolegium kardynalskie i prosimy za Jej wstawiennictwem o łaskę Ducha Świętego, jak również o owocny wybór nowego papieża – mówi ks. Tadeusz Juchas.

  Ponadto peregrynacja ma pomóc rodzinom góralskim w przygotowaniu się do głębokiego przeżycia uroczystości 50-lecia koronacji figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, które przypadają 15 sierpnia 2013 r.

  Górale w intencji kolegium kardynalskiego modlą się także non stop, w dzień i w nocy w czasie Maryjnego Jerycha. Modlitwa różańcowa, której przewodniczą członkowie Róż Różańcowych z całego Podhala, odbywa się w kaplicy w Domu Pielgrzyma w Ludźmierzu. Ma potrwać do 9 marca. – Przewidujemy przedłużenie naszego Jerycha aż do momentu wyboru nowego papieża – mówi Halina Bańka, jedna z inicjatorów Jerycha. Zachęca jednocześnie wszystkich do włączenia się w modlitwę i przyjazd do Ludźmierza.


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół