• facebook
 • rss
 • Adoracja przy "Gwieździe Kazachstanu"

  Bogdan Gancarz

  dodane 06.03.2013 10:48

  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyjęło ołtarz „Gwiazda Kazachstanu”. Do 20 marca będzie trwała przed nim adoracja Najświętszego Sakramentu. W lipcu ołtarz pojedzie do Kazachstanu.

  – Ołtarz zostanie przekazany do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Oziornoje w Kazachstanie i jest częścią większego projektu, prowadzonego przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace, którego zadaniem jest apostolstwo adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – poinformował Wojciech Sałek, członek stowarzyszenia. – Planowane jest utworzenie na świecie 12 ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju, czyli „12 gwiazd w koronie Maryi Królowej Pokoju”. Obecnie istnieją już trzy takie miejsca: w Jerozolimie, Medjugorie i Oziornoje.

  Obecnie ołtarz pobłogosławiony w 2012 r. przez papieża Benedykta XVI  peregrynuje po polskich miastach. Był już w Gdańsku, Krzeszowej, Wałbrzychu, Wrocławiu, Oleśnicy, na Jasnej Górze, Luboniu i Warszawie. W Krakowie ołtarz zostanie umieszczony w kaplicy św. s. Faustyny, w dolnej części Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 8 marca o godz. 15.00  bp Jan Zając odprawił przy nim Mszę św. Potem rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do 20 marca.

  – Przygotowywany do Oziornoje pięcioskrzydłowy ołtarz, zaprojektowany przez gdańskiego artystę Mariusza Drapikowskiego, jest plastyczną refleksją biblijną dotyczącą miłosierdzia Bożego. Próbą zgłębienia dialogu, przymierza między Bogiem a człowiekiem w historii zbawienia, z osobą Abrahama – Ojca Wiary, który jest również patronem Kazachstanu. W ołtarzu umieszczone zostały relikwie św. s. Faustyny i bł. Jana Pawła II, które ofiarował kard. Stanisław Dziwisz – wyjaśnił W. Sałek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół