• facebook
 • rss
 • Piłkarskie zmagania ministrantów i lektorów

  mk

  dodane 19.03.2013 13:28

  Finał Diecezjalny Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej rozgrywany był w dwóch halach sportowych. Wzięły w nim udział 24 drużyny.

  Młodzi sportowcy rywalizowali w hali sportowej przy Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach oraz w hali przy Gimnazjum im. św. Jana Kantego w Liszkach.

  W rozgrywkach odbywających się pod patronatem metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisz wzięły udział 24 drużyny ministranckie i lektorskie, wyłonione w turniejach rejonowych. Zmierzyły się one w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (rocznik 2000 i młodsi), gimnazjum (roczniki 1997–1999) i szkoła ponadgimnazjalna (roczniki 1993–1996).

  Zwycięzcy finału diecezjalnego w poszczególnych kategoriach będą reprezentować archidiecezję krakowską na Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w Radomiu 1 i 2 maja.

  Głównym organizatorem wydarzenia było Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej. W eliminacjach do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej wzięły udział w sumie 472 drużyny z 235 parafii. Począwszy od etapu dekanalnego w turnieju zagrało około 3700 ministrantów i lektorów. W organizację eliminacji na etapie dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym zaangażowało się ponad 50 księży oraz kilkaset osób świeckich.

  Poniżej zamieszczamy kompletną tabelę wyników turnieju.


  Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

  Szkoła podstawowa

  1. Parafia św. Brata Alberta w Krakowie
  2. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Janowicach
  3. Parafia Wniebowzięcia NMP w Brodach 

  Gimnazjum

  1. Parafia Niepokalanego Serca NMP w Strumianach
  2. Parafia św. Brata Alberta w Myślenicach
  3. Parafia bł. Jana Pawła II w Podsarniu-Harkabuzie

  Szkoła ponadgimnazjalna

  1. Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie
  2. Parafia NMP Matki Kościoła w Rdzawce
  3. Parafia NSPJ w Sułkowicach

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół