• facebook
 • rss
 • Adopcja na Zwiastowanie

  Anna Góra

  dodane 08.04.2013 11:13

  Dziś można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, która trwa 9 miesięcy. Gorąco zachęcamy!

  W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice Mariackiej odbędzie się o godz 18.30 specjalna Msza św. dla osób pragnących modlić się w obronie życia uczestnicząc w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. - W poprzednich latach za każdym razem Bazylika wypełniona była po brzegi - mówi Halina Chytra, która wraz z mężem jest główną animatorką w  Archidiecezji Krakowskiej dzieła Duchowej Adopcji.

  Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy. W sposób uroczysty można ją rozpocząć w dniu Zwiastowania Pańskiego, czyli zazwyczaj 25. marca (w tym roku wyjątkowo 8 kwietnia). Koniec modlitw przypada wtedy na dzień Bożego Narodzenia. W łagiewnickim Sanktuarium, jak również w wielu innych parafiach w całej Małopolsce, także 25. dnia każdego miesiąca jest odprawiana Msza św., podczas której można złożyć przyrzeczenia 9-miesięcznego nabożeństwa w intencji dziecka nienarodzonego. W praktyce dzieło opiera się na codziennym odmawianiu konkretnej modlitwy i dziesiątki Różańca. Dobrowolnie można podejmować dodatkowe ofiary: więcej modlitwy, post, walkę ze słabościami. Dzieła Duchowej Adopcji może podjąć się każdy: osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni i kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci powinny ją podejmować pod opieką rodziców lub opiekunów. Szczególnie zalecana jest osobom, które dokonały aborcji. - Spowiednicy w Sanktuarium w Łagiewnikach często dają za pokutę osobom obciążonym syndromem postaborcyjnym odprawienie przynajmniej jednej Duchowej Adopcji - mówi Czesław Chytra.

  Pierwszą, stałą modlitewną inicjatywą obrony życia poczętego w Krakowie była Krucjata Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci. Założycielami Krucjaty byli naukowcy z Politechniki Krakowskiej, m.in. dr inż. Adam Kisiel, prof. dr inż. Janusz Kawecki i Halina i Czesław Chytrowie, późniejsi protoplaści działa Duchowej Adopcji, dr Rafał Michalik oraz dr inż Antoni Zięba.

  Więcej o dziełach Duchowej Adopcji już wkrótce w „Gościu Krakowskim”.

  Więcej o akcji w innych diecezjach: http://gosc.pl/Dzien_zycia

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół