Nowy numer 20/2018 Archiwum

Muzykowanie na Duchową Nutę

Już po raz 29. w Czarnym Dunajcu odbyło się Muzykowanie na Duchową Nutę.

 Występy zespołów z całego Podhala oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Anna Trebunia Wyrostek (zespół Trebunie – Tutki), Andrzej Polak i Aleksander Smaga.

– Zwracamy się z prośbą do instrumentalistów i opiekunów, aby do konkursu zgłaszali uczestników prezentujących odpowiedni poziom warsztatowy tak w śpiewie jak i w grze na instrumentach – mówili członkowie jury. Komisja wyraziła serdeczne podziękowanie organizatorom za duży wkład pracy w organizację muzykowania, życząc wytrzymałości i nowych sił w przygotowaniu kolejnego przeglądu.

Uczestnicy byli oceniani w kilku kategoriach z podziałem na wiek. Poniżej przedstawiamy wszystkie wyniki


Kategoria dziecięca

Grupy śpiewacze:

I m. Grupa Śpiewacza „Mali Miętusianie” z Miętustwa Cichego
II m. Grupa Śpiewacza „Mali Wróblowianie” z Wróblówki
III m. Grupa Śpiewacza „Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego
Wyróżnienie: Grupa Śpiewacza „Brzegowianki” z Brzegów, Grupa Śpiewacza „Piekielnicanie” z Piekielnika

Soliści instrumentaliści:

I m. Kamil Majerczyk (Jutrzenka Zakopane)
II m. nie przyznano
III m. ex quo: Piotr Majerczyk (Jutrzenka Zakopane), Szymon Wyrostek (ZP Miętustwo)
Wyróżnienie: Maciej Szczecina (Olcza), Grzegorz Dziadoń (Rzepiska), Wiktoria Sąder (Szaflary)

Soliści śpiewacy:

I m. Daniel Strama z TCKiS „Jutrzenka” z Zakopanego
II m. Karolina Cachro z Białego Dunajca
III m. Weronika Waliczek z Białego Dunajca
Wyróżnienie: Michał Zubek (Brzegi), Stanisław Kwak (Skrzypne), Paulina Rzepka (Ciche), Marcin Fatla (Stare Bystre)

Muzyki (przesłuchano 6 grup):

I m. nie przyznano
II m. ex quo: Muzyka „Krzesany” z Cichego i Muzyka „Mali Miętusianie” z Miętustwa
III m. Muzyka z TCKiS ,,Jutrzenka” z Zakopanego

Kategoria młodzieżowa

Grupy śpiewacze:

I m. Grupa Śpiewacza ,,Brzegowianie” z Brzegów
II m. Grupa Śpiewacza ,,Polany” z Kościeliska
III m. Grupa Śpiewacza ,,Wiyrchowianie” z Bukowiny Tatrzańskiej
Wyróżnienie: Grupa Śpiewacza „Zbójecko Familio”, „Skrzypnianki” ze Skrzypnego, „Turnie” ze Starego Bystrego

Soliści instrumentaliści:

I m. Kamil Bukowski (Jutrzenka Zakopane)
II m. nie przyznano
III m. Mirosław Lassak (Hamernik Kraków)

Muzyki:

I m. Muzyka Tomasza Chlebka z TCKiS ,,Jutrzenka” z Zakopanego
II m. Muzyka Maćka Obrochty z Kościeliska
III m. Muzyka Pawła Majerczyka z TCKiS „Jutrzenka” Zakopane
Wyróżnienie: Muzyka Kamila Bukowskiego z Zakopanego, Muzyka z Ratułowa, Muzyka „Brzegowianie” z Brzegów

Soliści śpiewacy:
I m. nie przyznano
II m. nie przyznano
III m. Agnieszka Kieta (Miętustwo), Karolina Styrczula (Ciche)

Kategoria dorosłych

Grupy śpiewacze:

I m. Grupa Śpiewacza ,,Skalni” z Krakowa
I m. Grupa Śpiewacza „Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II m. Grupa Śpiewacza „Watra” z Czarnego Dunajca
III m. Grupa Śpiewacza „Młode Podhale” z Nowego Targu

Soliści instrumentaliści:

I m. Władysław Murzydło (Ciche)
II m. Marcin Zaziąbło-Reś (Bukowina Tatrzańska)
III m. Florian Walkosz (Olcza)

Soliści śpiewacy:

I m. Władysław Basiorka (Ciche)
II m. nie przyznano
III m. nie przyznano

Muzyki:

I m. Muzyka Piotr Hazy z Olczy
II m. Muzyka Marcina Pawlikowskiego
III m. Muzyka „Zbójecko Familia”
Wyróżnienie: Muzyka „Miętusianie” z Miętustwa Cichego, Muzyka „Młode Podhale” z Nowego Targu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma