Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Szkoła naukowców

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II otrzymał w rankingu "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" nagrodę "Kuźnia Kadr" za największe postępy w kształceniu kadr naukowych.

Komentując wyróżnienie w portalu perspektywy.pl, ks. prof. Władysław Zuziak podkreślił, że rozwojowi infrastruktury musi towarzyszyć doskonalenie kadry akademickiej. Dlatego nie tylko powstają nowoczesna biblioteka czy studio telewizyjne, ale jednocześnie opracowywane są ścieżki kariery dla pracowników naukowych.

Uczelnia dba o ich rozwój m.in. przez wyjazdy zagraniczne, udział w badaniach czy szkoleniach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. - Moim zdaniem, o wiarygodności uczelni można mówić tylko wtedy, gdy wysoka jakość kształcenia idzie w parze z jakością prac badawczych - tłumaczył rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Jak podkreślił, uczelnia stale zwiększa wymianę międzynarodową wykładowców i studentów, poszerza ofertę wykładów w języku angielskim. Współpracuje też mocnymi ośrodkami akademickimi, w tym zagranicznymi.

W 14. edycji rankingu oceniono 219 polskich uczelni - 83 akademickie, 84 niepubliczne magisterskie oraz 29 niepublicznych licencjackich i 29 państwowych wyższych szkół zawodowych. Na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, który nieznacznie wyprzedził Uniwersytet Warszawski. Na trzecim miejscu znalazł się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy