• facebook
 • rss
 • Modlitewna ofensywa

  mk

  dodane 16.06.2013 11:02

  Jerycho - trwająca sześć dni i sześć nocy, 24 godziny na dobę, nieustanna modlitwa w intencji ewangelizacji rozpocznie się 16 czerwca w Arce Pana w Krakowie-Bieńczycach.

  Modlitwę w intencji tegorocznych działań ewangelizacyjnych w archidiecezji krakowskiej poprowadzą różne wspólnoty modlitewne i ruchy ewangelizujące. Jej początkiem będzie niedzielna Msza św. parafialna 16 czerwca o godz. 19.

  „Jerycho” będzie się odbywać w Kaplicy Pojednania kościoła „Arka Pana” w Krakowie-Bieńczycach (ul. Obrońców Krzyża 1). Potrwa do 22 czerwca, a zakończy je Eucharystia o godz. 20:00, której przewodniczył będzie bp Grzegorz Ryś.

  Przewodniczący Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji napisał także specjalny list, w którym zaprasza na nowohuckie „Jerycho”. „Nowa Huta jest miejscem wspaniałym!” – pisze bp Ryś. Podkreśla, że w tej dzielnicy Krakowa mieszka wiele osób młodych, uczących się i studiujących, ale i równie wiele osób starszych – „ludzi niezwykłych, którzy ją wybudowali, a w niej wznieśli cały szereg fantastycznych kościołów, płacąc za to ogromną cenę – radykalnego świadectwa, upokorzeń, więzienia, zdrowia, męczeństwa”.

  W swoim liście biskup nazywa Nową Hutę „wspólnotą świadków”. Podkreśla jednak, że obok dobra i szczęścia obecne jest zło, nieszczęście – bezrobocie, bieda, przemoc, rozbicie rodzin.

  – Z tymi wszystkimi myślami zapraszam Was do modlitwy za Nową Hutę! Zapraszam Was do Arki Pana na „Jerycho”. Zapraszam Was w najgłębszym przekonaniu, że to właśnie ta modlitwa otworzy nam możliwości i da nam słowo dla jawnego i swobodnego głoszenia Ewangelii – zachęca bp Grzegorz Ryś.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół