• facebook
 • rss
 • Światowe Dni Młodzieży na odległość

  mk

  dodane 27.07.2013 06:00

  27 i 28 lipca modlitewne czuwanie połączy Kraków i Rio de Janeiro.

  Dla tych, którzy z różnych powodów nie pojechali na Światowe Dni Młodzieży do Brazylii, duszpasterstwa młodzieżowe archidiecezji krakowskiej przygotowują spotkanie modlitewne „Rio w Krakowie”. Na dwa lipcowe dni Brazylię i Polskę połączy podwójny most - modlitwy oraz telewizyjnej transmisji na żywo.

  Spotkanie odbędzie się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz w sąsiadującym z nim sanktuarium bł. Jana Pawła II na Białych Morzach. „Jest potrzeba, by być razem w tak niezwykłych chwilach życia Młodego Kościoła. Jest to cenne doświadczenie i często przemieniające” - zachęcają organizatorzy.

  Pomysł spotkania wyszedł właśnie od przedstawicieli duszpasterstw młodzieżowych. - Okazuje się, że w czasach, gdy młodzi są poszukiwani już nie jako podmiot, ale jako przedmiot interesów, oni sami szukają dla siebie głębi - mówił podczas zapowiadającej wydarzenie konferencji prasowej koordynator spotkania ks. Jarosław Nowak. - Postanowiliśmy razem z nimi przygotować taką „pigułkę” ŚDM - dodał, podkreślając, że właśnie po to, by całe spotkanie było „skondensowane”, jego program objął tylko sobotnie popołudnie, noc oraz niedzielę.

  Uroczystego otwarcia czuwania dokona bp Damian Muskus w sobotę o 14.40 w bazylice Miłosierdzia Bożego. O godz. 15 zaplanowano koronkę oraz pierwszą z konferencji. Spotkanie będzie tego dnia trwało do późnych godzin nocnych. O północy bowiem ma się rozpocząć transmisja na żywo z ŚDM. Czas oczekiwania na połączenie z Rio de Janeiro wypełnią m.in. konferencje, uwielbienie tańcem, procesja światła oraz Eucharystia. Nie zabraknie także okazji do skorzystania z sakramentu pokuty, umożliwiającego dobre przygotowanie się do udziału w czuwaniu.

  W programie niedzielnym pod hasłem „Czas radości - czas młodości” znalazły się m.in. warsztaty tematyczne w małych grupach oraz kolejna transmisja - z Eucharystii pod przewodnictwem papieża Franciszka. - Czekamy wszyscy z niecierpliwością na ten moment, kiedy ojciec święty ogłosi gdzie i kiedy odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży - mówił bp Damian Muskus, stojący na czele komitetu organizacyjnego „Rio w Krakowie". Zaznaczył, że jest to oczekiwanie w nadziei, że ŚDM odbędą się w Krakowie. - Osobą, która ostatecznie decyduje o miejscu światowego spotkania młodych, jest ojciec święty, a wiemy, że papież jest zdolny do decyzji zaskakujących.


  Szczegółowy plan czuwania "Rio w Krakowie":

  27 lipca (sobota):

  12.00 - rejestracja przybyłych grup i odbiór pakietów uczestnictwa
  Miejsce: hol auli Jana Pawła II przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

  14.40 - uroczyste otwarcie Spotkania Młodych "Rio w Krakowie": przywitanie młodych - bp Damian Muskus i wprowadzenie Krzyża Młodych
  Miejsce: bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

  15.00 - modlitwa w Godzinie Miłosierdzia oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego i konferencja o. Jordana Śliwińskiego o spowiedzi
  Miejsce: bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

  16.00 - adoracja (okazja do spowiedzi)

  Miejsce: bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach - kościół górny, dolny i krużganki

  17.00 - konferencja s. Gaudii Skass ZMBM "Uratowani przez Miłość"
  Miejsce: bazylika Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

  17.30 - „Tańcem chwalmy Go” – uwielbienie (tańce lednickie)
  Miejsce: błonia przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach od strony ołtarza polowego

  19.00 - przerwa na posiłek
  Miejsce: błonia przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach od strony ołtarza polowego

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół