• facebook
 • rss
 • Nowe oddziały w szpitalu Jana Pawła II

  Adam Wojnar

  dodane 07.10.2013 13:07

  Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II wzbogacił się o dwa nowe budynki.

  Po latach trwania inwestycji, której ogólny koszt wyniósł 130 mln zł, uroczyście oddano dwa oddziały mieszczące się w dwóch budynkach. W pierwszym, w budynku "E", w Zintegrowanym Centrum Medycyny Ratunkowej, mieścić się będą: oddział intesywnej opieki medycznej (11 łóżek), oddział neurologiczny (36 łóżek), oddział kliniczny kardiologii interwencyjnej (23 łóżka) oraz oddział chirurgii naczyń z pododdziałem zabiegów endowaskularnych (profilaktyka udarów, 30 łóżek). Na dachu budynku zlokalizowane zostało lądowisko dla śmigłowców sanitarnych. Drugi budynek, oznaczony literą "D", będzie miał charakter badawczo-leczniczy. Znajdą się tu oddział onkologiczny (21 łóżek) oraz oddział chorób cywilizacyjnych i chorób płuc (36 łóżek).

  Poszukiwanie pieniędzy na tę inwestycję zapoczątkował jeszcze śp. Marek Nawara, marszałek województwa małopolskiego, a kontynuowali marszałek Marek Sowa i wicemarszałek Wojciech Kozak.

  - To dwie najważniejsze inwestycje w ochronie zdrowia, realizowane w województwie małopolskim - mówił marszałek Sowa podczas uroczystości. - Ale zbudować to nie sztuka. Największe wyzwanie dopiero przed nami. Chciałbym, abyśmy potencjał tych miejsc, wyposażenie, specjalistyczną aparaturę, znakomitą kadrę szpitala wykorzystywali dla mieszkańców Małopolski i wszystkich, którzy będą potrzebować pomocy.

  Jak podkreśliła dyrektor szpitala dr n. med. Anna Prokop-Staszecka, zaproponowane rozwiązania uporządkują strukturę szpitala i zapewnią jego funkcjonalność i przejrzystość oraz pozwolą placówce rozwijać się przez najbliższe lata przy zachowaniu wysokich standardów. Kadra medyczna o ogromnej wiedzy i doświadczeniu oraz nowoczesne wyposażenie nowych obiektów pozwolą na rozwój nowych technik oraz badań naukowych.

  Nowe oddziały poświęcił kard. Stanisław Dziwisz, który w czasie uroczystości powiedział: - Otwarcie nowych obiektów szpitalnych, dzięki którym lekarze będą mogli troszczyć się o zdrowie chorych, to w historii szpitala ważne wydarzenie. Poświęcenie to powierzenie i zawierzenie ich Bogu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół