• facebook
 • rss
 • Wyjdź przed szereg!

  Dominika Cicha

  dodane 11.10.2013 12:35

  W kościele św. Kazimierza Królewicza rozpoczęła się 8. edycja Festiwalu 7xGospel, który potrwa do 20 października.

  „Stand out”, czyli „wyjdź przed szereg!” – to nasze tegoroczne hasło – mówił Tony Adams, dyrektor ósmej edycji Festiwalu 7xGospel. – Chcemy was zachęcić, byście byli odważni w głoszeniu Dobrej Nowiny. Święty Paweł pisał: „ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego”. My też nie powinniśmy się jej wstydzić. Razem uwielbiajmy Boga!”

  Miłośników muzyki gospel nie brakuje. Czwartkowy koncert zespołów Kraków Gospel Choir i DeocentriCity przyciągnął do barokowego kościoła prawdziwe tłumy. Był to wieczór pełen radości, energii, modlitwy i wspólnego śpiewu. Niektóre utwory skłaniały do refleksji, inne – porywały do tańca! Wśród nich pojawiły się: „Bliżej, Mocniej, Więcej” (znany z zeszłorocznego spotkania Kościoła krakowskiego), „I need your Glory” czy „God Great God”. Większość utworów, zgodnie z tradycją (gospel narodził się w Stanach Zjednoczonych), wykonuje się w języku angielskim. Organizatorzy jednak zadbali, by każdy mógł świadomie śpiewać dla Boga i na ekranie wyświetlali oryginalne teksty wraz z ich tłumaczeniami.

  Rhonda Adams, dyrygentka, chórzystka i solistka Kraków Gospel Choir przypomniała historię Mojżesza, który po spotkaniu z Bogiem, schodził z góry z promieniejącą twarzą. Jak zauważyła, podobnie dzieje się z osobami śpiewającymi gospel. Ta muzyka jest nie tylko okazją do modlitwy i zacieśnienia więzi z Chrystusem, ale także szansą na danie świadectwa swojej wiary.

  Warto zapoznać się z planem tegorocznego festiwalu. Organizatorzy przygotowali dwie nowości – warsztaty pieśni gospel w języku… migowym i warsztaty 50+ „Muzyka bez granic”. Po raz kolejny odbędą się także zajęcia „Mama Gospel”, dla mam z małymi dziećmi. Uroczysty koncert finałowy będzie miał miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego, w niedzielę, 20 października.

  Chętnych na bilety nie brakuje, dlatego, jeśli ktoś chciałby wziąć udział w festiwalowych propozycjach, powinien się śpieszyć!

  Więcej informacji na www.7xgospel.com.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół