• facebook
 • rss
 • Pisz pięknie!

  dodane 15.10.2013 10:30

  Szkoła Kaligrafii w Krakowie zaprasza na roczny kurs kaligrafii i iluminatorstwa. Pierwsze zajęcia już za kilka dni.

  Taki kurs to gratka nie tylko dla miłośników pięknego pisania i sztuki średniowiecznej (czyli przyszłych skrybów i iluminatorów z prawdziwego zdarzenia), ale również ciekawa propozycja dla bibliofilów i entuzjastów Krakowa. Kurs potrwa 6 weekendów. – Zajęcia będą się odbywały w soboty od godziny 10 do 14 i od 15 do 19, a w niedziele od 9 do 13. W soboty planujemy także wykłady na temat historii pisma oraz wyjście do jednego z krakowskich muzeów, archiwów lub bibliotek – mówi Grzegorz Barasiński, który różne style pięknego pisania (i swój talent do nich) odkrył na studiach z religioznawstwa. Wspólnie z żoną Anią założył i prowadzi Polskie Towarzystwo Kaligraficzne oraz Szkołę Kaligrafii.

  Uczestnicy kursu będą mogli spróbować sił w pięknym pisaniu wieloma krojami pisma (w ofercie są kaligrafia ruska i rosyjska, grecka, hebrajska, tolkienowska, pisma odrodzenia), a najważniejszym zadaniem będzie przygotowanie pracy kaligraficzno-iluminatorskiej w duchu wybranej epoki.

  – Warsztaty będą podzielone na zajęcia z kaligrafii i iluminacji, a każdy weekend będzie kończył się przygotowaniem małej pracy podsumowującej zdobyte umiejętności. Zapewniamy materiały niezbędne do zajęć, jak również pergamin i płatki złota potrzebne do wykonania pracy końcowej – dodaje G. Barasiński.

  Z zapisami trzeba się pospieszyć, bo pierwsze zajęcia odbędą się już 19 i 20 października, a następne – 30 listopada i 1 grudnia. Zapisywać się można, pisząc pod adresem: biuro@kaligraf.eu (mailowo można również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące kursu). Należy również dodać kilka słów uzasadnienia chęci udziału w zajęciach, które prowadzić będą Grzegorz Barasiński, Katarzyna Pajor-Seremak i Bogdan Tarnowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół