• facebook
 • rss
 • Piosenki okołosercowe

  mk

  dodane 14.10.2013 12:18

  Materiał ze swojej nowej płyty "Vena Amoris" zaprezentowała w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie Anita Lipnicka.

  – Tytuł "Vena Amoris" oznacza "żyłę miłości" – wyjaśniała podczas rozmowy z dziennikarzami po koncercie A. Lipnicka. – Szukałam czegoś, co połączy te 12 utworów, a są to piosenki, jak czasem mówię, "okołosercowe".

  Podczas koncertu zabrzmiały nie tylko utwory z nowej, nagranej w całości po polsku płyty. Pojawiło się kilka kompozycji z albumu "Hard Land of Wander", a także doskonale znane (i nagrodzone gromkimi brawami) przeboje, choć i one zyskały nowe aranżacje.

  – Lubię wsłuchiwać się w ludzi. Często punktem wyjścia do napisania piosenki stają się fragmenty zasłyszanych rozmów, a nawet pojedyncze zdania, frazy – zdradzała A. Lipnicka. – W tych utworach jest też bardzo dużo mnie. Nawet zasłyszanym opowieściom nadaję własny kształt i nie wyobrażam sobie, bym mogła pisać inaczej.

  Koncert A. Lipnickiej był częścią cyklu koncertów związanego z 30. urodzinami Nowohuckiego Centrum Kultury. Wcześniej odbyły się już występy Zbigniewa Wodeckiego, Kuby Badacha i Wojciecha Waglewskiego oraz Doroty Miśkiewicz, a także "Kombinat Kultury", czyli Dni Otwarte NCK.

  6 listopada urodzinowe "Sto lat" zaśpiewa Nowohuckiemu Centrum Kultury Paweł Orkisz, a na początku grudnia swoje spektakle baletowe ("Jezioro łabędzie" oraz "Dziadek do orzechów") zaprezentuje Russian National Ballet. Szczegóły dotyczące biletów i godzin koncertów można znaleźć na: www.nck.krakow.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół