• facebook
 • rss
 • Opowiedz Bogu o sobie

  Monika Łącka

  dodane 14.10.2013 13:36

  W niedzielny wieczór klub muzyczny "Mezcal" wypełniony był po brzegi. Koncert "Free Your Voice" – owoc warsztatów wokalnych Festiwalu "7 x Gospel" – porwał wszystkich do wspólnego uwielbienia.

  Koncert otworzył poruszający utwór "Bless Me" (ang. Błogosław mi). Jego tekst zaczerpnięty jest ze Starego Testamentu, z 1. Księgi Kronik. Jeśli dobrze się w niego wsłuchamy, odnajdziemy w nim modlitwę Jabesa. To spotkanie człowieka z żywym Bogiem, który czeka, aby w jego życiu uczynić cuda. Jabes uczy nas pokornej modlitwy i zaufania woli Boga: "Obyś skutecznie mi błogosławił i rozszerzył granice moje, a ręka Twoja była ze mną, i obyś zachował mnie od złego, a utrapienie moje się skończy!".

  – Jabes ufnie prosił, a Pan go wysłuchał i błogosławił mu. Każdy z nas czasem oczekuje, że Pan coś dla nas zrobi i spełni nasze pragnienia. Problem w tym, że Go o to nie prosimy, albo prosimy, ale zamykamy się na Jego wolę. Jeśli więc przyszliście na koncert z jakąś intencją, wypowiedzcie ją ufnie w sercu, a Pan ją usłyszy – mówili uczestnicy warsztatów wokalnych "Free Your Voice", zachęcając wszystkich do wspólnego uwielbienia: – "Free Your Voice" to znaczy ”Uwolnij swój głos”. Uwolnijcie go nie tylko muzycznie, uwielbiając Boga razem z nami. Uwolnijcie go również tak zwyczajnie, mówiąc Bogu o swoich potrzebach, uczuciach, o tym, co przeżywacie. Nie bójcie się mówić do Niego, bo On na nas czeka. Ma dla każdego z nas swój perfekcyjny plan. Chce go zrealizować, ale musimy Mu na to pozwolić.

  Warsztaty wokalne "Free your voice" poprowadzili Rafał Żur i Wayne Ellington.

  – Cieszę się, że nasz Ojciec pozwolił mi być tu dziś z wami. Cieszę się też, że przyszliście na ten koncert. A skoro przyszliście i kupiliście bilet, to nie mógł to być przypadek. Ktoś was tu przyprowadził. Przyjmijcie więc to, co Bóg przygotował dla was na ten wieczór. Niech ten koncert umocni waszą wiarę – mówił W. Ellington, brytyjski wokalista i instruktor gospel, obdarzony niepowtarzalną barwą głosu.

  Festiwal "7 x Gospel" potrwa jeszcze przez cały tydzień. Warto zainteresować się warsztatami gospel z wykorzystaniem języka migowego czy warsztatami „Mama gospel”, a 16 października o godz. 20 pojawić się w klubie „Pod Jaszczurami” na „Gospel po godzinach”, czyli gospel jam session. Dzień później w tym samym miejscu, ale o godz. 19, odbędzie się również spotkanie z artystami Klaudią Gawor i Dathanem Thigpenem. 20 października (godz. 18) nie wolno też przegapić koncertu finałowego! (odbędzie się on w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego, al. 29 Listopada 46). Bilety można kupić w księgarni "Paganini" (ul. Batorego 19), w biurze Stowarzyszenia "Gospel" (al. Daszyńskiego 15a/10) oraz zarezerwować je, pisząc pod adresem: biuro@gospel.com.pl.

  Ps. W warsztatach wokalnych "Free Your Voice" wzięła udział m.in. Klaudia Gawor, zwyciężczyni trzeciej edycji programu "X Factor". Rozmowa z nią ukaże się w jednym z najbliższych numerów "Gościa Krakowskiego".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół