• facebook
 • rss
 • Mamy śpiewają gospel

  dodane 16.10.2013 20:51

  W ramach Festiwalu 7xGospel w kawiarni "Rodzinka Cafe" odbyły się warsztaty dla mam z małymi dziećmi "Mama Gospel".

  – Pomysł na te warsztaty jest prosty: chciałyśmy, żeby młode mamy wyszły z domu i zrobiły coś dla Boga, dla siebie i dla dzieci – tłumaczy Sylwia Szulik, dyrygentka Kraków Gospel Choir i Gospel Kids Choir, jedna z instruktorek prowadzących warsztaty „Mama Gospel”.

  – Dla Boga śpiewamy, czyli robimy to, co bardzo kochamy. Ale też dajemy sobie kilka chwil radości, bo mając małe dziecko, czasem trudno jest znaleźć czas dla siebie, żeby np. spotkać się z koleżankami – dodaje Kasia Kruk, z wykształcenia pedagog, a z zamiłowania chórzystka Kraków Gospel Choir.

  Warsztaty podzielone są na dwie części. Najpierw jest czas na zabawę z dziećmi i rozgrzewkę dla strun głosowych. – W ten sposób mamy uczą się też prostych zabaw, które rozwijają w dzieciach muzykalność i poczucie rytmu. Maluchom sprawia to radość i łatwo jest potem powtarzać te ćwiczenia w domu – opowiada Maria Pabisiak, muzyk i artysta malarz, chórzystka KGC i instruktor gospelowych warsztatów. Potem z dziećmi bawią się wolontariuszki, a mamy uczą się śpiewać gospel w niepowtarzalnie brzmiącym chórze. Niektóre kiedyś już śpiewały, np. w scholi akademickiej, inne ze śpiewaniem nie miały nigdy nic wspólnego. Wszystkie razem brzmią jednak jak profesjonalistki.

  – Kiedyś, przypadkowo, usłyszałam, jak na Plantach śpiewał chór gospel. Pomyślałam, że też chciałabym tak pięknie śpiewać i właśnie spełniam swoje marzenie. Bardzo się cieszę, że na warsztatach mogę być z moim dwuletnim synkiem, Adasiem, który świetnie się tu bawi – mówi Zuza, gospelowa mama. A Paulina, mama dwuletniej Amelki, dodaje: – Na warsztaty chciałam przyjść już rok temu, ale moja córeczka była na to jeszcze za mała. Teraz się udało i jest to dla mnie wielka radość. Nie tylko dlatego, że spędzam miło i twórczo czas, ale przede wszystkim dlatego, że śpiewając gospel, modlę się i uwielbiam Boga.

  Warsztaty „Mama Gospel” po raz pierwszy zostały zorganizowane rok temu, podczas 7. Festiwalu 7xGospel. Potem, w ciągu roku, odbywały się jeszcze dwukrotnie i za każdym razem zgłoszeń było więcej niż wolnych miejsc. Teraz trwa ich czwarta edycja. Zwieńczeniem warsztatów będzie występ mam podczas wielkiego finału tegorocznego festiwalu, czyli na koncercie uwielbieniowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 października o godz. 18 w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46). Bilety w cenie 20 zł można kupić w księgarni "Paganini" (ul. Batorego 19), w biurze Stowarzyszenia "Gospel" (al. Daszyńskiego 15a/10) oraz zarezerwować je, pisząc pod adresem: biuro@gospel.com.pl.

  PS. Stowarzyszenie Gospel w Krakowie (organizator Festiwalu 7xGospel) i instruktorki warsztatów „Mama Gospel” za pomoc dziękują kawiarni „Rodzinka Cafe”, która nie tylko udostępniła przyjazne dla mam z dziećmi miejsce na warsztaty, ale także ugościła mamy pysznymi, domowymi ciasteczkami i herbatą.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół