Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Cała Polska zaśpiewa na Szklanych Domach

W weekend będzie można posłuchać młodszych i starszych wykonawców w ramach Przeglądu Pieśni Patriotycznej.

Nietypowo, bo warunkach rywalizacji - w patriotycznym śpiewie - zmierzą się dorośli i dzieci, soliści i zespoły. Zgłoszenia nadsyłali do 21 października. Kto nie zdążył na scenę, może w tym roku przyjść na widownię auli kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Szklanych Domach.

Odbędą się tam przesłuchania i galowy koncert laureatów XI Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości 11 listopada oraz IV Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni patriotycznej.

Jest szansa wysłuchania aż dwóch koncertów. Pierwszy - w piątek w godz. 9-15 - będzie koncertem przeglądowym. Spośród jego uczestników jury wybierze reprezentację Małopolski do Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Ten z kolei odbędzie się w sobotę. Jego przesłuchania będą trwały od 9 do 14. Ich efekty usłyszymy w czasie Koncertu Galowego Laureatów w sobotę o 16.30. Wcześniej, o godz. 15, odprawiona zostanie Msza św. w intencji ojczyzny.

Organizatorami imprezy są Akcja Katolicka i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Honorowym patronatem wydarzenie objęli kard. Stanisław Dziwisz oraz Piotr Boroń. Przegląd wspierają także Małopolski Kurator Oświaty, parafia MB Częstochowskiej, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy