• facebook
 • rss
 • Od dawna chciałem zobaczyć Kraków

  mk

  dodane 01.12.2013 21:16

  Stolicę Małopolski odwiedził metropolita wołokołamski Hilarion.

  Prawosławny hierarcha, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego, przyjechał do Krakowa 1 grudnia, po zakończeniu katolicko-prawosławnej konferencji "Przyszłość chrześcijaństwa w Europie. Rola Kościołów i narodów Polski i Europy", która odbywała się w Warszawie.

  W towarzystwie m.in. kard. Stanisława Dziwisza metropolita Hilarion odwiedził znajdującą się przy ul. Szpitalnej cerkiew prawosławną pw. Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, bazylikę Mariacką oraz Wawel. - Ta wizyta jest wyrazem mojej miłości i wielkiego szacunku dla księdza kardynała, którego znam już od wielu lat - mówił podczas spotkania z dziennikarzami metropolita wołokołamski.

  - Już od dawna chciałem zobaczyć to miejsce, wasze miasto, które - jak wszyscy wiemy - jest znane na całym świecie - dodał. Podkreślił, że jest pod ogromnym wrażeniem kultu i szacunku, jakim jest tutaj otaczane imię Jana Pawła II.

  Kard. Dziwisz przyznał, że ma nadzieję, iż niedzielna wizyta biskupa Hilariona utoruje drogę do przyjazdu do Krakowa patriarchy Cyryla. - Patriarcha jest oczekiwany z wielkim entuzjazmem - zapewnił metropolita krakowski. Dodał, że przygotował już zaproszenie dla patriarchy na Światowe Dni Młodzieży.

  - Mogę państwa zapewnić, że patriarcha bardzo lubi Polskę. Bywał tu, będąc jeszcze metropolitą - dodał prawosławny hierarcha. Pytany, czy Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku, które odbędą się właśnie w Krakowie, mogą stać się okazją do spotkania papieża Franciszka i patriarchy Cyryla, metropolita Hilarion odpowiedział, że ma nadzieję, iż dojdzie do tego już wcześniej. - Na razie rozmawiamy jednak nie o czasie i miejscu, ale o treści takiego spotkania - podkreślił. Zapewnił, że odbędzie się ono "wówczas, gdy obie strony będą na to gotowe".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół