• facebook
 • rss
 • Świętość w zasięgu ręki

  Jan Głąbiński

  dodane 06.12.2013 14:50

  Niezwykły orszak ze św. Mikołajem na czele pojawił się na korytarzach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu.

  Korowód przedstawiał się imponująco – przez scenę przemaszerowało aż 52 świętych i błogosławionych! Najbardziej oklaskiwani byli: św. Florian, św. o. Pio, św. Krzysztof i – oczywiście – św. Mikołaj. Na szkolnej scenie można było spotkać również św. Kingę, św. Faustynę, św. Królową Jadwigę oraz patronkę Nowego Targu – św. Katarzynę Aleksandryjską. Jednak z uwagi na imię, jakie przyjął obecny ojciec święty, największą popularnością cieszył się św. Franciszek z Asyżu.

  Oprócz prezentacji, święci byli przedstawieni za pomocą stroju i charakterystycznych przedmiotów. Można było obejrzeć scenki i przedstawienia, składające się z kilku obrazków z życia świętego. Były też plakaty, gazetki, tablice z informacjami o danym świętym. Wszyscy podziwiali pięknie narysowany portret bł. Matki Teresy z Kalkuty.

  Prezentacje oglądało i oceniało jury, w skład którego weszli m.in. ks. Józef Urbańczyk, wizytator katechetyczny, oraz siostry zakonne z Białki Tatrzańskiej. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali podziękowania wraz z małymi upominkami. Główną nagrodą była wycieczka  do miejsc związanych z obecnością świętych i błogosławionych. Odbędzie się ona na wiosnę.

  Podczas korowodu świętych z koncertem poświęconym bł. Janowi Pawłowi II wystąpiła schola „Gloria Dei” z Zaskala. – Mam nadzieję, że korowód pomógł zrozumieć, że wszyscy bez wyjątku jesteśmy powołani do świętości i że jest ona – póki żyjemy – w zasięgu naszej ręki i Bożej łaski – mówi Anna Trybuła, wicedyrektor SOSW nr 1 w Nowym Targu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół