• facebook
 • rss
 • Orszak śladami bł. JPII

  mł, mk

  dodane 08.12.2013 16:29

  V Orszak św. Mikołaja wyruszył z jego krakowskiej rezydencji i dotarł aż do Nowej Huty.

  W krakowskiej parafii św. Mikołaja, której proboszczem jest ks. dr Tadeusz Nosek, uroczystości odpustowe ku czci świętego biskupa z Miry (czyli spotkania przy Stole Dobrego Słowa i Szlachetnego Czynu) rozpoczęły się 6 grudnia, w jego liturgiczne wspomnienie, i potrwały trzy dni. Wszystko po to, by przypomnieć mieszkańcom Krakowa, kim ów święty był, bo biegające po ulicach miasta oraz po centrach handlowych czerwone krasnale nie mają z nim nic wspólnego.

  Przy Stole Dobrego Słowa i Szlachetnego Czynu, w Eucharystiach z udziałem św. Mikołaja, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich grup związanych z parafią: lekarze pracujący w klinikach Szpitala Uniwersyteckiego, uczniowie, studenci i pracownicy szkół oraz uczelni wyższych, dzieci, młodzież, osoby starsze (także studenci uniwersytetów trzeciego wieku), stowarzyszenia i instytucje zaangażowane w dzieło ewangelizacji, rodziny, osoby poszukujące pracy... Do stołu zostali także zaproszeni przedstawiciele papieskich parafii, które wspólnota św. Mikołaja odwiedza w ramach przygotowania do kanonizacji bł. Jana Pawła II.

  Ważnym punktem krakowskich dni ku czci „patrona daru człowieka dla człowieka” jest zawsze Orszak św. Mikołaja. W tym roku z ul. Kopernika 9 wyruszył on w sobotni ranek i dotarł do Nowej Huty, do parafii związanymi z bł. Janem Pawłem II (św. Bartłomieja w Mogile, Matki Bożej Królowej Polski w Bieńczycach, Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich oraz św. Maksymiliana Marii Kolbego w Mistrzejowicach, gdzie uczestnicy orszaku oglądnęli nagranie z 22 czerwca 1983 roku, kiedy to błogosławiony papież podczas pielgrzymki do Polski konsekrował kościół w Mistrzejowicach). Następnie orszak wrócił do rezydencji świętego biskupa z Miry, gdzie w blasku świec Caritas – Eleos – Diakonia odprawiona została ekumeniczna celebracja mądrego słowa i błogosławionego czynu z udziałem duszpasterzy i wiernych z prawosławnej parafii Zaśnięcia NMP i parafii ewangelicko-augsburskiej św. Marcina .

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół