• facebook
 • rss
 • 100 nowych miejsc dla aut

  Jan Głąbiński

  dodane 14.12.2013 08:00

  Dzięki inwestycji przeprowadzonej przez nowotarskie starostwo, przy kościele parafialnym w Miętustwie powstało 100 miejsc parkingowych.

  Podczas uroczystego poświęcenia nowych miejsc parkingowych zadowolenia nie krył ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii. Obecny w Miętustwie starosta nowotarski Krzysztof Faber zaznaczył, że dzięki pozyskaniu środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i z budżetu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych udało się wykonać zarówno tę inwestycję, jak i położyć chodniki i nową nawierzchnię.

  Z Miętustwa przedstawiciele władz samorządowych udali się do Ratułowa, gdzie ks. Janusz Rzepa poświęcił z kolei odremontowany most. Jak przypomina Krzysztof Szlaga, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, inwestycja zakończyła się zgodnie z planem i pochłonęła około 2,5 mln złotych. – 80 procent tej sumy pozyskaliśmy ze środków Unii Europejskiej, pozostałą część wyłożył powiat i gmina Czarny Dunajec – informuje wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.

  W ramach pozyskania środków z Narodowego Funduszu Odbudowy Dróg Lokalnych udało się także odremontować most w Starem Bystrem, zabezpieczyć drogę z Miętustwa do Rogoźnika dodatkowymi barierkami. – Niewątpliwe dużym ułatwieniem są dla podróżujących zatoczki autobusowe. Powstały one przy szkole w Starem Bystrem i w Cichem na dole – wymienia K. Szlaga.

  Podczas remontu mostu w Ratułowie mieszkańcy musieli korzystać z objazdów, wiodących przez Ząb i Czerwienne. Niektórzy kierowcy skracali sobie drogę jadąc przez rzekę, o czym pisaliśmy dwukrotnie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół