• facebook
 • rss
 • Nowy Targ stawia na rodzinę

  Jan Głąbiński

  dodane 01.01.2014 16:56

  Zgodnie z kilkuletnią tradycją 31 grudnia nowotarski burmistrz zaprosił na konferencję prasową dziennikarzy lokalnych mediów. Dla Marka Fryźlewicza 2014 rok będzie czasem otwarcia stolicy Podhala na rodzinę i objęcia jej specjalnymi ulgami.

  Nowotarski włodarz nie podał jednak żadnych konkretnych szczegółów. Wiadomo, że chodzi o program „Rodzina +”, o którym pisaliśmy już kilka razy na łamach „Gościa Krakowskiego”. – Na pewno wiele firm chce, aby rodziny miały u nich ulgi na pewne usługi. Czynimy wszelkie starania, aby w najbliższym czasie ten program uruchomić – zapewnia Marek Fryźlewicz.

  Włodarz stolicy Podhala odpiera zarzuty, że nie jest zainteresowany budową nowego targowiska, bo to obecne i warunki, które na nim panują, to wielki wstyd dla miasta. – Są ważniejsze zadania i inwestycje, jakie ma realizować miasto; stawiam na sprawy społeczne – podkreśla burmistrz i wymienia np. rozpoczęcie budowy cmentarza. Za swój sukces uznaje także rewitalizację parku miejskiego. Od maja 2014 r. ruszy tam kawiarnia, co nie udało się (bo nie rozstrzygnięto przetargu) w ostatnim letnim sezonie.

  Dziennikarze dopytywali też nowotarskiego burmistrza, czy zamierza kandydować na stanowisko po raz kolejny. – Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam. Na wiosnę poinformuję państwa o swojej decyzji – odparł.

  Marek Fryźlewicz rządzi Nowym Targiem już piątą kadencję. Pierwsze kroki w samorządzie stawiał już w 1990 r. Jest jednym z najdłużej urzędujących burmistrzów w województwie małopolskim. Na Podhalu równie długo stanowisko zajmują wójt Szaflar Stanisław Ślimak i wójt Czarnego Dunajca Józef Babicz. Obaj pracowali w samorządzie jeszcze przed 1989 r., pełniąc funkcję naczelników.

  Podczas konferencji prasowej burmistrz Nowego Targu mówił o wielkiej inwestycji, która powstanie na granicy z Szaflarami. Będzie to ogromna galeria handlowa. – O rozmiarach tej inwestycji świadczy fakt, że zaplanowano przed budynkiem tysiąc miejsc parkingowych – mówił Marek Fryźlewicz.

  Rok 2014 r. to dla nowotarżan i innych mieszkańców Podhala czas, kiedy w końcu w mieście zostanie oddany do użytku długo wyczekiwany basen, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 2. Przy inwestycji trwają właśnie ostatnie prace. Obiekt wkrótce zostanie otwarty, ale zgodnie z procedurami, przez trzy tygodnie będzie pracował bez udziału kąpiących się.

  Rok 2014 r. to także czas, kiedy w Nowym Targu będzie otwarty nowy dworzec autobusowy wraz z galerią handlową. Dziennikarze zwrócili uwagę na ciągły chaos komunikacyjny w mieście. Busy i autobusy odjeżdżają z różnych przystanków, do czego mieszkańcy już się przyzwyczaili, ale zupełnie zdezorientowani są turyści. – Będziemy monitować w tej sprawie u starosty nowotarskiego, bo to on opowiada za komunikację – zaznaczył Marek Fryźlewicz.

  Na konferencji dziennikarze poruszyli jeszcze wiele tematów, m.in. dofinansowania przez miasto Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, której siedziba mieści się w Nowym Targu oraz rozbudowy lotniska, które ma być małym portem o charakterze regionalnym.

  Na koniec spotkania była także chwila na noworoczny toast i życzenia oraz tradycyjne ciasto, upieczone przez żonę burmistrza, Dorotę Fryźlewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół