• facebook
 • rss
 • Pokłon miasta nad Rabą

  ks. Mirosław Kulesa

  dodane 07.01.2014 13:43

  Do wielu miast idących pokłonić się Jezusowi w tym roku dołączyły także Myślenice.

  Pierwszy Orszak Trzech Króli rozpoczął się tu od Eucharystii w kościele św. Brata Alberta na os. Tysiąclecia, której przewodniczył ks. Adam Pawicki. Równo o godz. 13 korowód wyruszył w kierunku myślenickiego Rynku. Idąc ulicami miasta i przechodząc przez osiedle (ze śpiewem na ustach), ludzka rzeka wciągała nowych ludzi, by przy szopce zgromadzić ich ponad tysiąc. Szli chłopcy i dziewczęta, dorośli i dzieci, mali i duzi – wszyscy w koronach, bądź to zrobionych własnoręcznie, bądź to w tych dostarczonych przez Fundację "Orszaku Trzech Króli". Wśród uczestników pochodu nie zabrakło rycerzy, dam dworu, aniołków i pomocników św. Mikołaja.

  Atmosfera była wyśmienita, pogoda dopisała, więc wiele myślenickich rodzin postanowiło dać świadectwo swojej wiary, a czując misyjnego ducha, tego dnia zapragnęli się nią podzielić z mieszkańcami miasta. Przy ustawionej na myślenickim Rynku szopce uczestnicy wspólnie kolędowali i – jak przystało na królów – złożyli przyniesione przez siebie dary, które zostały rozdzielone wśród najbardziej potrzebujących pomocy. Spotkanie zakończyło się modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez ks. Pawickiego.

  Organizatorami Pierwszego Orszaku Trzech Króli w Myślenicach byli parafia św. Brata Alberta, prowadzony przez Leszka Pniaczka Teatr im. ks. Karola Wojtyły oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Nieocenioną pomocą służyli również starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal, burmistrz Myślenic Maciej Ostrowski oraz Jarosław Szlachetka, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. O oprawę muzyczną zadbały zaś oaza i schola parafii św. Brata Alberta w Myślenicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół