Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Kolędy dla kościoła przejdź do galerii

W kościele parafialnym Redemptor Hominis w Łapanowie odbył się coroczny charytatywny koncert "Zaśpiewajmy kolędę!".

Koncertowi kolęd i pastorałek towarzyszyła akcja "Nasz Skarb – Nasza Duma", czyli kwesta na rzecz remontu drewnianego, zabytkowego kościoła w Łapanowie.

Gwiazdą wieczoru był związany z Krakowem poeta i pieśniarz Paweł Orkisz, który razem z zespołem zaprezentował autorski repertuar ballad kolędowych. Wcześniej na scenie wystąpiły schole parafialne z Łapanowa i Tarnawy, schola "Cud" z Kierlikówki oraz gościnnie schola "Podaruj radość" z Pcimia, chóry parafialny i seniora z Łapanowa oraz chór Szkoły Muzycznej z Sobolowa, Strażacka Orkiestra Dęta z Tarnawy, przedstawiciele osób niepełnosprawnych z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie, Zespół "Gaudium" z Niegowici, Kapela Ludowa "Łapanowianie" oraz najmłodsi uczestnicy przeglądu uczęszczający do Niepublicznego Przedszkola "Bajkowa Kraina".

Przez cały dzień, w ramach akcji "Nasz Skarb – Nasza Duma", w nowym kościele w Łapanowie prowadzona była kampania informacyjna na temat zabytkowej świątyni. Podczas koncertu wyświetlane były slajdy ukazujące etapy remontu kościoła, sprzedawane były też pamiątki i materiały dotyczące tego miejsca. Do podziemi nowej świątyni przybyły całe rodziny, korzystając ze specjalnie przygotowanej kawiarenki oraz kącika dla najmłodszych.

Wszystkie złożone ofiary zostały przeznaczone na wsparcie renowacji zabytkowej łapanowskiej świątyni, która dotkliwie ucierpiała w czasie powodzi w 2010 r.

Koncert kolęd w Łapanowie ma już trzyletnią tradycję. Organizatorem i pomysłodawcą tegorocznej akcji było Stowarzyszenie "Pro-Aktywni" oraz parafia pw. św. Bartłomieja. Wydarzeniu patronował metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy