• facebook
 • rss
 • Boże Narodzenie na ludowo

  Jan Głąbiński

  dodane 11.01.2014 19:28

  Na szkle i w rzeźbie – takie formy plastyczne wybrali artyści z Chabówki, by opowiedzieć o Bożym Narodzeniu. Ich prace można oglądać w Miejskim Ośrodku Kultury w Rabce.

  Podczas wernisażu Joanna Lelek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce, podziękowała wszystkim artystom za udostępnienie prac. - Rozpoczynamy nasze tegoroczne ekspozycje z bardzo ciekawymi pracami, wśród których są niespotykane interpretacje znanych świątecznych tematów - mówiła J. Lelek.

  Wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy. Niektórzy z nich należą do Stowarzyszenia „Alternatywa Chabówka”. - Zależy nam na promowaniu miejscowości, naszej kultury, zwyczajów - mówi Alicja Sokołowska, której prace można oglądać w rabczańskim MOK-u.

  Wernisaż wystawy uświetnił chór oraz członkowie zespołu „Perełki” z Chabówki, którzy zaśpiewali kolędy, a także pieśni bożonarodzeniowe własnego autorstwa.

  Dyrektor Joanna Lelek zaprasza wszystkich do korzystania z bogatej oferty rabczańskiego MOK w 2014 r. - Za chwilę będziemy gościć polskich i zagranicznych szachistów. W lutym zapraszamy na 22. Ogólnopolski Konkurs Poezji Miłosnej związanej z Walentynkami. Cały czas organizowane są też zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku - wymienia dyrektor MOK. Ciekawie zapowiada się także tegoroczne lato, w trakcie którego MOK zorganizuje drugą wystawę plenerową w rabczańskim amfiteatrze. - Pokażemy florę, faunę i krajobraz Gorczańskiego Parku Narodowego - zapowiada pani dyrektor.

  MOK przygotowuje również obchody Dnia Dziecka w Rabce. Swój występ potwierdził już Kamil Bednarek. - Trwają jeszcze rozmowy z innymi gwiazdami estrady, ale nie chcę na razie zdradzać żadnych szczegółów, dopóki nie zamkniemy wszystkich formalności - mówi J. Lelek.

  W poprzednich latach w Rabce mieszkańcy i turyści mogli cieszyć się ze m.in. z koncertu Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który gościł w uzdrowisku w ramach „Lata z radiem”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół