• facebook
 • rss
 • Pastorałka z burmistrzem

  aw

  dodane 14.01.2014 11:33

  W podkrakowskiej gminie Świątniki Górne stało się tradycją, że na początku roku mieszkańcy, goście oraz władze spotykają się, by złożyć sobie życzenia.

  Co roku spotkania opłatkowe są okazją, by w atmosferze pojednania i wzajemnej życzliwości dobrze rozpocząć nowy rok. Podobnie było i tym razem.

  W sobotę 11 stycznia mieszkańcy Świątnik Górnych mogli od rana zwiedzać nową siedzibę władz miasta i gminy, której budynek przekazali rzemieślnicy zrzeszeni w dawnej spółdzielni „Krakus”. Pamiątką tego wydarzenia było odsłonięcie pamiątkowej tablicy na wyremontowanym i zmodernizowanym budynku. Z kolei w odświętnie udekorowanej sali sportowej Zespołu Szkół w Świątnikach Górnych wieczorem zabrzmiały dźwięki kolęd, zaprezentowali się artyści i zespoły nie tylko z gminy.

  Burmistrz Witold Słomka przy składaniu życzeń nie tylko w wielkim skrócie przypomniał, co wykonano w ubiegłym roku, ale przedstawił też inwestycyjne plany na rok 2014. Znalazły się wśród nich m.in. rozbudowa siedziby szkoły muzycznej, otwarcie nowego przedszkola czy remonty dróg. W. Słomka wspomniał także, że w tym roku nie podniesiono podatków i obniżono opłaty za odpady.

  Całe spotkanie uświetniła muzyką reprezentacyjna świątnicka orkiestra dęta, wystąpiły trzy połączone chóry, wokalistki z ośrodka kultury oraz uczniowie szkoły muzycznej. Nim proboszcz parafii ks. Grzegorz Mrowiec pobłogosławił opłatki, z pastorałką wystąpił także burmistrz miasta. Zaprezentowali się także mieszkańcy Rzeszotar - sopranistki Maria Abako i Adriana Dałkowska-Piątek oraz baryton Paweł Kotarba. Artystyczne prezentacje przed poświęceniem opłatków zakończył zespół z ośrodka kultury „Teatr po latach”, który wystawił jasełkowe sceny i „ośpiewał” niektóre obecne osoby.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół