• facebook
 • rss
 • Nowa baza LPR

  jg

  dodane 01.02.2014 08:00

  W "Kraków Airport" otwarto nowo wybudowaną bazę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Krakowie.

  Ratownicy, piloci i lekarze mają wreszcie doskonałe warunki do pracy. Do tej pory załogi miały do dyspozycji zaplecze o charakterze kontenerowym, które mieściło się w znacznej odległości od miejsca postojowego śmigłowca ratunkowego.

  Umowę na wykonawstwo nowej bazy podpisano w czerwcu 2012 roku. Prace budowlane od razu ruszyły pełną parą. W ramach inwestycji wybudowano nowoczesny obiekt z pomieszczeniami socjalno-operacyjnymi dla załogi i hangarem o łącznej powierzchni prawie 700 mkw.

  Śmigłowiec jest wysuwany z nowego hangaru na elektrycznej platformie. Pozwala to szybko i bezpiecznie przesuwać go bez konieczności używania ciągnika. W otoczeniu bazy wybudowano drogi dojazdowe, chodniki oraz stację paliwa lotniczego.

  Koszt budowy bazy HEMS (ang. Śmigłowcowa Służba Ratownictwa Medycznego) w Krakowie wyniósł około 6 mln zł.

  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w latach 2010-2013 realizowany był w dwóch etapach w ramach środków unijnych „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”.

  Przypomnijmy, że trwa również rozbudowa portu lotniczego w Krakowie. Niebawem powstanie większa ilość miejsc postojowych dla samolotów, pojawi się też sześć rękawów. Planowana jest również budowa drogi startowej. W jednym z najbliższych numerów „Gościa Krakowskiego” napiszemy szerzej o Kraków Airport, który w tym roku świętuje 50-lecie istnienia jako cywilny port lotniczy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół