• facebook
 • rss
 • Dziękujemy za wasze dzieła

  jms

  dodane 03.02.2014 15:14

  W Krakowie osoby konsekrowane obchodziły swoje święto podczas Mszy św. w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Przewodniczył jej ks. infułat Bronisław Fidelus.

  – Dziękujemy za wasze różnorodne dzieła i prace apostolskie, prowadzone w duchu własnych charyzmatów, charyzmatów waszych wspólnot zakonnych; za wszelkie prace i poświęcenie, które ubogaca misję Kościoła diecezjalnego i wspólnot parafialnych. Dziękujemy za wasze życie i posłannictwo, za to, kim jesteście, za świadectwo waszego życia, wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy za solidarną modlitwę, ofiary zanoszone za Kościół, za wasze wspólnoty parafialne, dzieci, młodzież, chorych, wszystkich potrzebujących, którym służycie – mówił do zakonnic, zakonników, członków instytutów świeckich, pustelników, dziewic i wdów konsekrowanych ks. prałat Czesław Sandecki, dyrektor Wydziału ds. Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

  Kaznodzieja przypomniał także cel ustanowienia Dnia Życia Konsekrowanego przez Jana Pawła II w 1997 r., kiedy to w orędziu na I Dzień Życia Konsekrowanego ojciec święty określił jego potrójny cel: „Odpowiada on – po pierwsze – osobistej potrzebie uroczystego uwielbienia Pana i dziękczynienia za wielki dar życia konsekrowanego, życia, które ubogaca i raduje wspólnotę chrześcijańską poprzez swoje wielorakie charyzmaty oraz poprzez budujące owoce tak wielu istnień, całkowicie oddanych dla sprawy Królestwa. Dzień Życia Konsekrowanego ma – po drugie – za zadanie przyczynić się do poznania i do szacunku dla życia konsekrowanego ze strony ludu Bożego. Trzeci powód odnosi się bezpośrednio do osób konsekrowanych, zaproszonych do wspólnych i uroczystych obchodów niezwykłych dzieł, których Pan w nich dokonał, aby odkryć jeszcze bardziej w świetle wiary blaski tego Bożego piękna, które przez Ducha promieniują w ich sposobie życia, oraz aby jeszcze żywiej uświadomić sobie ich niezastąpioną misję w Kościele i w świecie”.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół