• facebook
 • rss
 • Kamil nas ozłocił

  Jarosław Dudała Jarosław Dudała

  dodane 15.02.2014 22:37

  Im bliżej drugiego skoku, tym bardziej rosła temperatura wśród setek kibiców zgromadzonych w Zębie, rodzinnej miejscowości Kamila Stocha.

  Temperatura rosła z minuty na minutę. Po pierwszym skoku Kamila wszystkich opanowała radosna atmosfera. Nie mogliśmy już doczekać się drugiej serii. Kibice - co warto podkreślić - dopingowali także pozostałych polskich zawodników, kiedy oddawali oni swoje skoki.

  Kiedy tylko na wielkim telebimie pojawił się ostateczny wynik, oznaczający dla Kamila drugi złoty medal na olimpiadzie w Soczi, odezwały się wuwuzele. Flagi powiewały, a i łzy wzruszenia lały się obficie.

  Na wspólne kibicowanie przyszły setki górali i turyści. Towarzyszyła im kapela regionalna. Wśród kibiców nie zabrakło VIP-ów, na czele z premierem Donaldem Tuskiem, świtą doradców oraz samorządowcami z Podhala.

  Będąc na Podhalu przed rozpoczęciem kibicowania Donald Tusk odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego, której absolwentami są m.in. Justyna Kowalczyk i Kamil Stoch. Niedawno pisaliśmy na łamach GN o poważnych kłopotach finansowych szkoły i chęci jej zamknięcia przez władze samorządowe. Pewnie teraz karta w historii szkoły się odwróci.

  Oby radość z tego wydarzenia bez precedensu trwała całe wieki. Oby premier miał więcej powodów do radości i okazywał ją tak, jak to było dzisiaj na Podhalu. Wszak Kamil Stoch to pierwszy w historii polskich zawodników zdobywca dwóch złotych medali w skokach narciarskich na zimowych igrzyskach.

  Trzeba też odnotować postawę górali z Kasiny Wielkiej, rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk. Do Zębu przyjechała ich spora grupka i nie szczędzili okrzyków na rzecz Kamila Stocha. Mieli nawet specjalny transparent.

  Jeszcze przed zawodami można było na szybko wyposażyć się w strój kibica. Do kupienia były czapki, szaliki, podkoszulki w barwach narodowych oraz z napisem "Polska".

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół