• facebook
 • rss
 • Kolejni poszukiwacze węgla

  mk

  dodane 19.02.2014 12:46

  Trzecia firma otrzymała koncesję na poszukiwanie węgla w rejonie Trzebini.

  Pozwolenie z Ministerstwa Środowiska otrzymała spółka Hydrotech Carbonia z Rybnika. Koncesją został objęty obszar o powierzchni ponad 41 km kw., położony na terenie gmin Krzeszowice, Trzebinia i Alwernia. Firma będzie tam prowadziła poszukiwania złóż węgla kamiennego i metanu.

  Na przeprowadzenie prac spółka będzie miała trzy lata. Na ten czas zaplanowano m.in. wykonanie 3 lub 4 otworów badawczych na terenie gminy Krzeszowice oraz jednego otworu na terenie gminy Trzebinia (na obszarze Puszczy Dulowskiej). Wszystkie otwory mają sięgnąć na głębokość 700 m.

  Po zrealizowaniu wszystkich zadań zapisanych w koncesji na rozpoznanie złoża węgla kamiennego i metanu w obszarze "Siersza-Krystyna" inwestor będzie mógł starać się w Ministerstwie Środowiska o koncesję na wydobycie węgla ze wspomnianego obszaru.

  – W ostatnich dwóch latach prowadziłem rozmowy z kilkoma krajowymi i zagranicznymi inwestorami, którzy okazali swoje zainteresowanie bogatymi złożami węgla kamiennego w rejonie Trzebini. W każdym przypadku zadeklarowałem swoje wsparcie i pomoc dla realizacji ewentualnych inwestycji górniczych – mówi Stanisław Szczurek, burmistrz Trzebini. – W efekcie aż trzech inwestorów przystąpiło do przewidzianych prawem geologicznym i górniczym procesów koncesyjnych, co rodzi coraz większe nadzieje i szanse na odrodzenie się górnictwa węglowego w rejonie naszej gminy.

  W ciągu ostatnich miesięcy koncesję na rozpoznanie złóż węgla kamiennego w tamtym obszarze uzyskały także spółka Carbon Investment z Katowic oraz Kopalnia Granitu "Kamienna Góra".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół