• facebook
 • rss
 • Startuje Akademia Górska

  Jan Głąbiński

  dodane 08.03.2014 12:17

  Rusza zimowa edycja Akademii Górskiej. Tym razem możecie spróbować zimowych aktywności pod okiem górskich autorytetów!

  Pierwsza, letnia edycja akademii cieszyła się wielkim zainteresowaniem – miejsca na warsztatach rozeszły się jak ciepłe bułeczki. W kwietniu odbędzie się edycja zimowa.

  Projekt ma promować bezpieczeństwo w górach i świadomą, mądrą turystykę. Pomóc mają w tym warsztaty prowadzone przez osoby związane z górami od wielu lat – ratowników TOPR i przewodników Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. W akademii może wziąć udział każdy, kto interesuje się zimową górską turystyką, wspinaczką, narciarstwem wysokogórskim, sportami outdoorowymi i "freeride".

  Dodatkowo odbędą się też warsztaty z zakresu bezpiecznego poruszania się zimą po górach, podstaw lawinoznawstwa, ratownictwa partnerskiego, aklimatyzacji, nawigacji, asekuracji, wspinaczki lodowej. Na mocny początek Krzysztof Wielicki w towarzystwie międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego PSPW poprowadzi szkolenie "Wstęp do turystyki wysokogórskiej". Odbędzie się ono w rejonie Kasprowego Wierchu.

  Zimowa Akademia Górska odbędzie się 12 i 13 kwietnia w rejonie Kasprowego Wierchu i Hali Gąsienicowej. Szczegółowy program można znaleźć na: www.akademia-gorska.pl. Na zajęcia można zgłosić się on-line, przez stronę: www.akademia-gorska.pl, zakładka "Zapisz się".

  Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie "Spotkania z Filmem Górskim", a partnerami – m.in. Tatrzański Park Narodowy, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich oraz TOPR i PKL.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół