• facebook
 • rss
 • Na basen marsz!

  Jan Głąbiński

  dodane 03.03.2014 11:16

  Choć otwarta jest zaledwie od kilku dni, nowotarska Miejska Pływalnia przeżywa prawdziwe oblężenie. Odwiedziło ją już prawie 8 tys. osób.

  W pierwszych dniach od otwarcia basenu ok. 10 proc. klientów stanowiły osoby, które wykupiły bilet również na saunę. Większość jednak korzystała z części rekreacyjnej i z basenu do nauki pływania. Oblężenie przeżywał również basen główny - pływacki.

  Korzystający z basenu mają teraz czas na zgłaszanie swoich uwag obsłudze pływalni. Najczęstszymi postulatami są zainstalowanie wieszaków na ręczniki oraz zegara w głównej hali basenu. Bartosz Ścisłowicz, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, zapewnia, że sprawa wieszaków będzie wkrótce załatwiona, natomiast zegar ma dostarczyć firma, która zajmuje się wyposażeniem basenu.

  Zegar zsynchronizowany z systemem obsługującym tzw. transpondery, czyli "zegarki" wydawane na czas korzystania z pływalni, wkrótce się pojawi. - Dziękujemy za uwagi przekazywane obsłudze lub drogą mailową. Drobne niedociągnięcia znikną w najbliższym czasie - zapewnia dyrektor obiektu.

  Szczegółowe informacje, cennik i regulaminy można znaleźć na stronie: www.basen.nowytarg.pl. Bilet ulgowy na Pływalnię Miejską przysługuje dzieciom od 3. roku życia, dzieciom i młodzieży szkolnej, studentom studiów dziennych do 26. roku życia, emerytom, rencistom i osobom niepełnosprawnym (za okazaniem ważnej legitymacji).

  Budowa nowotarskiego basenu wywoływała wiele kontrowersji i ciągnęła się kilka lat. Na początku zakładano, że będzie to obiekt olimpijski i powstanie przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na os. Kokoszków. Były też liczne protesty Stowarzyszenia "Fala". Kiedy już wybrano ostateczną koncepcję i rozpoczęto budowę, zbankrutował główny wykonawca, jednak w wyniku podpisanych wcześniej umów to on musiał dokończyć budowę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół