• facebook
 • rss
 • Podziel się... procentem!

  ah

  dodane 04.03.2014 08:15

  Wolontariusze i pracownicy Caritas Archidiecezji Krakowskiej na Małym Rynku promowali działalność charytatywną Caritas oraz akcję przekazywania 1 proc. podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.

  Niestraszne były im chłód i zimny wiatr. Wraz z ratownikami, z uśmiechem na twarzach, prowadzili cieszące się ogromnym zainteresowaniem szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Ustawiały się też kolejki do doradcy podatkowego, dyżur pełnili również pracownicy stacji opieki Caritas (którzy wyczerpująco opowiadali o działalności krakowskiej Caritas), a rozgrzewkę gwarantowały tańce integracyjne na płycie Małego Rynku.

  W akcji chodziło głównie o przekonanie nowych osób do przekazania 1 proc. podatku na pomoc dla osób chorych, starszych i niepełnosprawnych – na ich leczenie i rehabilitację, pomoc w zakupie leków czy pomoc socjalną. Złotówki wspomogą także działalność ośrodków dla chorych i niepełnosprawnych, prowadzonych przez Caritas: stacji opieki zapewniających bezpłatną rehabilitację i pielęgnację, domów wczasowo-rehabilitacyjnych, ośrodków dziennego i stałego pobytu dla osób starszych oraz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

  Krakowska Caritas dziękuje wszystkim, którzy nie przestraszyli się zimna i wzięli udział w akcji: wolontariuszom odpowiedzialnym za jej przygotowanie i tym, którzy prowadzili tańce, ratownikom, pielęgniarkom ze Stacji Opieki Caritas, doradcy podatkowemu, księżom jezuitom (za pożyczenie stołów i krzeseł) oraz wszystkim, którzy odwiedzili rozstawione na Małym Rynku namioty. Więcej na: www.krakowcaritas.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół