• facebook
 • rss
 • Akcja gigant

  Zofia Świerczyńska

  dodane 06.03.2014 10:46

  Na stoku narciarskim w Jurgowie odbył się finał akcji "Krzysiek pomaga pomagać".

  Początkowo slalom gigant miał się odbyć 22 lutego w Lubomierzu, jednak warunki na stoku uniemożliwiły zorganizowanie imprezy. Ostatecznie akcja odbyła się kilka dni temu w Jurgowie.

  Utrudnienia i zmiana terminu zawodów nie zniechęciły narciarzy, którzy na stoku dopisali. Przy wspaniałej pogodzie i malowniczej panoramie Tatr w slalomie gigancie udział wzięło około 100 zawodniczek i zawodników startujących w 10 kategoriach wiekowych. Jako pierwszy slalom pokonał Krzyś Graczyk. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy.

  W tym roku akcja „Krzysiek pomaga pomagać” została połączona z III Memoriałem Staszka Olkiewicza. Pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na leczenie Olka Gawła. Chłopiec ma 3 lata. Urodził się jako skrajny wcześniak razem z bratem bliźniakiem. Jego brat Dominik wkrótce zmarł. Olek przeżył, chociaż rokowania były kiepskie. Wkrótce po porodzie doznał wylewu krwi do mózgu. W efekcie cierpi na hipotonię (znaczne obniżenie napięcia mięśniowego), nie widzi na lewe oko, ma znaczny ubytek wzroku w oku prawym. Olek rehabilituje się i robi postępy. Jego rodzice nie są jednak w stanie podołać wszystkim wydatkom, których ta sytuacja wymaga.

  – Moglibyśmy tylko zbierać pieniądze, ale myślę, że taka akcja przyciąga ludzi, miłośników sportu (i nie tylko) i jest fajną inicjatywą – powiedział jeden z uczestników imprezy.

  W ramach akcji, oprócz zawodów narciarskich, w pierwotnym terminie, czyli 22 lutego, odbył się też koncert w Mile Stone Jazz Club w krakowskim hotelu "Qubus", połączony z aukcją przedmiotów. Licytowano między innymi pobyt dla 4 osób w ośrodku turystycznym „Pod Wodospadem”, koszulki kolarskie, rękawice bokserskie Tomasza Adamka, kurtkę rajdową Leszka Kuzaja, zestaw satyryczny Andrzeja Krauze i "zestaw dżentelmeński" Piotra Adamczyka. Część przedmiotów można było licytować także przez internet.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół