• facebook
 • rss
 • Rolniczy zawrót głowy

  jg

  dodane 11.03.2014 19:27

  Trudno było oderwać zwrok od najnowszych maszyn rolniczych. Na XX Międzynarodowych Targach Techniki Rolnicznej w Kielcach pojawiło się 600 wystawców z całego świata, a wśród ponad 50 tys. zwiedzających byli mieszkańcy Podhala.

  – Na targach można wynegocjować atrakcyjne warunki zakupu ciągnika. Im dalej od Podhala tym taniej – wyjaśnia Wojtek Orszulak z Cichego, który wspólnie z rodzicami zajmuje się dużą hodowlą krów. Na targi rolnicze do Kielc zabrał jeszcze swoich kolegów Matusza i Andrzeja, którzy także pasjonują się "gazdówką".

  Inny mieszkaniec Podhala podkreślał, że nie wszystkie maszyny nadają się do terenu górzystego. – One wszystkie pięknie się prezentują, ale potem gorzej w praktyce – zauważył pan Krystian.

  W Kielcach odbyły się największe halowe targi rolnicze w Polsce. W tym roku pojawiły się nowe wystawiennicze obiekty. Wystawie towarzyszyło jak zawsze wiele ważnych wydarzeń, m.in. konkurs na najlepszy traktor na targach. Wyboru dokonywali dziennikarze z pism branżowych, także zagranicznych. A mieli w czym wybierać, bo w Kielcach były obecne chyba wszystkie znane i mniej znane marki.

  Rolnicy mogli liczyć na fachowe porady konsultantów najważniejszych branżowych instytucji. Hale wystawiennicze zwiedzał także minister rolnictwa Stanisław Kalemba, który w rozmowie z dziennikarzami zapewnił, że państwo polskie będzie wspierało hodowców w razie większych problemów z handlem na terenie Rosji i Ukrainy. 

  Wystawie  Argotech towarzyszyło wiele ważnych ogólnopolskich wydarzeń, wśród nich m.in. wręczenie Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prestiżowej statuetki Maszyna Rolnicza oraz Krajowy Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Swoją działalność na targach zainaugurowała Polska Izba Technologii i Wyrobów Naturalnych. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół