• facebook
 • rss
 • Ster dla studentów

  jt

  dodane 12.03.2014 09:20

  Ruszyła pierwsza w Krakowie poradnia studencka pomagająca osobom w kryzysie.

  Poradnia studencka "Ster" wspiera w rozwiązywaniu konfliktów, prowadzeniu mediacji studenckich i rodzinnych oraz pomaga osobom uzależnionym i niepełnosprawnym. Jak podkreślają jej założyciele, w rzeczywistości można się tam zgłosić z wszelkimi problemami, nawet trudnymi do sklasyfikowania.

  – Do każdej sprawy podchodzimy dwutorowo. Oferujemy rozmowę, pierwszą poradę i zachętę do działania. Jednocześnie pomagamy znaleźć profesjonalną ścieżkę terapii – mówi Anna Kozak, współzałożycielka "Steru".

  W poradni działają studenci ostatnich lat nauk o rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz mediatorzy. "Ster" współpracuje jednocześnie z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

  Pomysł otwarcia takiej poradni narodził się z konkretnej potrzeby. Zainicjował ją ks. Lucjan Bielas, opiekun duchowy duszpasterstwa  akademickiego "Patmos". Prowadzi on regularne dyżury duszpasterskie na uczelni, na które zgłaszali się studenci nie tylko z problemami duchowymi. On sam w wielu kwestiach po prostu nie umiał pomóc. – Kiedyś powiedział do nas: "Dziewczyny, zróbcie z tym coś!" – opowiada Magdalena Obrochta, jedna z założycieli "Steru".

  Tak powstał pomysł założenia poradni, w której studenci mogą uzyskać realną pomoc związaną z problemami w rodzinie, uzależnieniami czy konfliktami.

  "Ster" skierowany jest do studentów krakowskich uczelni, ale do poradni zgłosić się może praktycznie każdy. W całym kraju działają studenckie poradnie prawnicze, biura karier czy poradnie ds. osób niepełnosprawnych. – My, jako poradnia społeczna, jesteśmy pierwsi w Krakowie, może nawet w Polsce – podkreśla A. Kozak.

  Poradnia studencka "Ster" działa przy Duszpasterstwie Akademickim "Patmos". Jej siedziba znajduje się przy ul. Franciszkańskiej 1, na II piętrze. Do poradni można przychodzić w środy i czwartki w godz. 11.30–13.30 oraz w piątki w godz. 9.45–11.45. Przez cały tydzień można pisać pod adresem mailowym: poradnia.ster@gmail.com lub kontaktować się przez stronę poradni na Facebooku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół