• facebook
 • rss
 • Dworzec na ulicy

  mk

  dodane 12.03.2014 11:34

  Rozpoczął się remont krakowskiego dworca autobusowego. To utrudnienie zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

  Z powodu remontu całkowicie zamknięta została górna płyta Małopolskiego Dworca Autobusowego. Tymczasowe przystanki, z których teraz odbywa się prawie połowa odjazdów, zostały zlokalizowane na ul. Wita Stwosza, między rondem obok tunelu a tym położonym przy Muzeum Armii Krajowej.

  Przygotowano tam 12 stanowisk, z których będą odjeżdżały autobusy do tej pory korzystające z górnej płyty dworca (poza kursami do Wolbromia i Słomnik, które przeniesiono na dolną płytę). Podróżnym szukającym dojścia na tymczasowe stanowiska odjazdów pomocą mają służyć informatorzy dyżurujący w poczekalni Małopolskiego Dworca Autobusowego. Informacji udzielają także kasjerki.

  Przeniesienie odjazdów na ul. Wita Stwosza to utrudnienie również dla kierowców. Ten fragment ulicy został bowiem wyłączony z ruchu (możliwy jest tylko dojazd do parkingu pod estakadą). Kierowcy mogą korzystać jedynie z przebiegającej nad tymczasowym dworcem estakady. Najwięcej problemów jest z dojazdem od strony ronda Mogilskiego do Muzeum AK oraz na parking nad dworcem PKP. Można się tam dostać, dojeżdżając do al. 29 Listopada i skręcając w kierunku Galerii Krakowskiej lub wcześniej zjeżdżając do tunelu - na rondach, między którymi zlokalizowano stanowiska dla autobusów, ruch odbywa się normalnie.

  Remont górnej płyty dworca autobusowego nakazał nadzór budowlany, ze względu na jej wyeksploatowanie. Prace mają potrwać 3 miesiące i zakończyć się jeszcze przed sezonem wakacyjnym, w którym wzrasta obciążenie dworca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół