• facebook
 • rss
 • Zawody z przesłaniem

  jg

  dodane 16.03.2014 12:14

  Już po raz kolejny w trzech podhalańskich miejscowościach: Suchem, Zakopanem i Nowym Targu gościli zawodnicy Olimpiad Specjalnych, które na Podhalu odbywały się od 11 do 14 marca.

  – Pod Tatrami gościmy już kolejny raz. Jest nam bardzo miło, że mamy taką pomoc – uśmiecha się Agnieszka Jewiarz ze Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne.

  Główne dyscypliny sportowe, jakie były rozgrywane w czasie zawodów, to narciarstwo zjazdowe i łyżwiarstwo szybkie. W tej ostatniej dyscyplinie sędziowała i kibicowała mama naszego zakopiańskiego panczenisty, pani Zofia Niedźwiedzka. To ona zaprosiła do uczestnictwa w ceremonii wręczenia medali góralki w strojach regionalnych z Cichego, z tamtejszego Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 1. Sylwetkę panczenisty z Zakopanego przedstawimy na łamach "Gościa Krakowskiego" z datą 23 marca. 

  Osiągnięć sportowych na hali lodowej gratulował olimpijczykom również burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz. Pełną tabelę wyników można znaleźć na stronie organizatora: www.swietokrzyskie.olimpiadyspecjalne.pl. Zawodnicy – osoby niepełnosprawne intelektualnie, na Podhale przyjechali niemal z całej Polski.

  – Każdy z naszych zawodników ma pragnienie zwycięstwa, ale też każdy chce być dzielny w pokonywaniu słabości i dążeniu do upragnionego celu. Nasze olimpiady to przede wszystkim szlachetna rywalizacja, radość z osiągniętego wyniku i satysfakcja z dobrze wykonanego zadania – mówi Grzegorz Małkus, prezes oddziału regionalnego Olimpiady Specjalne-Świętokrzyskie.

  Słowa pozdrowienia do uczestników skierował starosta tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski. – Organizowanie imprez sportowych pod nazwą Olimpiady Specjalne na Podhalu stało się już piękną tradycją. Jestem bardzo dumny, że właśnie powiat tatrzański gości po raz kolejny sportowców z niepełnosprawnością intelektualną – podkreśla A. Gąsienica-Makowski. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół