Nowy Numer 07/2018 Archiwum

Wykorzystać czas

W Gdowie odbył się "Biały Marsz", którego uczestnicy przeszli trasą, którą kiedyś pokonał ks. Karol Wojtyła, idą na swoją pierwszą parafię.

Marsz rozpoczął się uroczystą Mszą św. Ksiądz Paweł Sukiennik podczas kazania zaapelował do młodzieży, aby zawsze spoglądali na postać Jana Pawła II i potrafili się od niego uczyć właściwego wykorzystania swojego czasu.

Za przykład postawił właśnie Karola Wojtyłę, który będąc na swojej pierwszej parafii w Niegowici i dojeżdżając do szkoły na lekcje religii wykorzystywał ten czas na modlitwę. Ks. Sukiennik poprosił także młodzież, aby czas marszu również wykorzystać na wspólną modlitwę, śpiew i przemyślenia.

Pielgrzymi podczas "Białego Marszu" zatrzymali się przy kapliczce, upamiętniającej miejsce, od którego ksiądz Karol rozpoczął swoją pieszą wędrówkę do Niegowici. Po odmówieniu modlitwy, przy wspólnym śpiewie wyruszyli w dalszą drogę.

Po dotarciu do kościoła w Niegowici delegacje z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, zespołu szkół oraz wójt gminy Gdów, złożyli kwiaty i znicze w Kaplicy Papieskiej. Każdy mógł również oddać cześć relikwiom bł. Jana Pawła II, oraz pomodlić się w ciszy.

"Biały Marsz" dla mieszkańców gminy stał się już tradycją. Co roku, od dziewięciu lat wyruszają w drogę, aby modlić się i rozważać życie i naukę Jana Pawła II. Pomysł na organizację marszu powstał po śmierci papieża Polaka.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .