• facebook
 • rss
 • Historyczna niedziela

  mk

  dodane 07.04.2014 18:57

  O peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży i przygotowaniach do świąt pisze w swoim liście kard. Stanisław Dziwisz.

  Metropolita krakowski pisze także m. in. o posłaniu liderów do wspólnot młodzieżowych oraz prosi o modlitwę w intencji ŚDM oraz za kapłanów. Pełną treść listu publikujemy poniżej.

  Drodzy Bracia i Siostry,

  Już w przyszłą niedzielę rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, który poprzez rozważanie Męki i Śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa, doprowadzi nas do radosnego świętowania tajemnicy paschalnej.

  W tym roku przeżywanie Niedzieli Palmowej będzie miało dla Kościoła w Polsce szczególnie wymowny i historyczny charakter. Podczas Mszy św., której na placu św. Piotra w Rzymie przewodniczyć będzie papież Franciszek, Krzyż Światowych Dni Młodzieży, wraz z towarzyszącą mu Ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani, zostanie przekazany przez młodzież z Brazylii, przedstawicielom Kościoła Krakowskiego i młodzieży z całej Polski. Jako pierwsza, Krzyż przejmie diecezja poznańska, następnie trasa pielgrzymowania symboli Światowych Dni Młodzieży prowadzić będzie przez kolejne diecezje polskie, potem kraje Europy Wschodniej. W grudniu 2014 r. Krzyż i Ikona powrócą do Polski, by odwiedzić pozostałe diecezje i na końcu dotrzeć do Krakowa.

  W Niedzielę Palmową, w łączności z Ojcem św. Franciszkiem i młodzieżą z całego świata przybyłą do Rzymu, w Sanktuarium bł. Jan Pawła II w Łagiewnikach, na obchodach XXIX Światowego Dnia Młodzieży zgromadzą się liderzy ŚDM, tj. przedstawiciele każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej. Oni to, podczas Mszy św. o godz. 12.30 zostaną uroczyście posłani przez Biskupa do tworzenia Środowisk ŚDM. Obrzędowi posłania będzie towarzyszyło przekazanie miniatur Symboli ŚDM: Krzyża i Ikony Matki Bożej, które w parafiach będą znakiem zjednoczenia wokół idei ŚDM wysiłków różnych grup, a także osób do tej pory niezaangażowanych w ruchy religijne.

  Wszystkich Was, Drodzy Bracia i Siostry, proszę o modlitwę w intencji młodzieży i ŚDM w Krakowie. Spotkania te są jednym z wielkich dzieł bł. Jana Pawła II i równocześnie darów, które nam pozostawił. Powinniśmy to Boże dzieło duchowo wspierać i wszyscy czuć się odpowiedzialni za jego przygotowanie w Krakowie.

  Waszej modlitwie polecam również wszystkich kapłanów, którzy w Wielki Czwartek zgromadzą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, aby dziękować Bogu za dar powołania i odnowić kapłańskie przyrzeczenia. Ufam, że wspólna modlitwa kapłanów, młodzieży i wiernych świeckich, zgromadzonych razem, jak co roku, w tym świętym miejscu, stanie się, w oczekiwaniu na kanonizację bł. Jana Pawła II, dniem szczególnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne w Kościele Krakowskim.

  Niech przeżycie Wielkiego Postu zaowocuje darem odnowy oblicza naszej ziemi przez łaskę kanonizacji bł. Jana Pawła II i Światowych Dni Młodzieży. Wszystkich Was, każdą wspólnotę parafialną Krakowskiego Kościoła, zawierzam Maryi, Matce Miłosierdzia i udzielam pasterskiego błogosławieństwa na drogę wytrwałego dążenia do świętości.

  kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół