• facebook
 • rss
 • Liderzy posłani

  ag

  dodane 14.04.2014 12:36

  W centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" przedstawiciele wszystkich parafii archidiecezji krakowskiej odebrali symbole Światowych Dni Młodzieży.

  To liderzy ŚDM, którzy w swoich parafiach mają pomagać księżom i przygotowywać rówieśników do tego wydarzenia. Młodzi odebrali od bp. Grzegorza Rysia kopię krzyża ŚDM oraz kopie ikony Salus Populi Romani. W tym samym czasie przedstawiciele polskiej młodzieży odebrali w Rzymie symbole ŚDM, które będą pielgrzymować po diecezjach w Polsce i okolicznych krajach.

  - Wchodzimy w Wielki Tydzień, w którym najważniejszym słowem jest słowo krzyża. To jest synteza wszystkich treści, jakie nas zbierają. Słowo krzyża głosi nam Jezus - jeden z nas. Dlatego to słowo nas pokrzepia, daje nam siłę i przeprowadza przez śmierć - powiedział w kazaniu bp Ryś.

  Głównym punktem całej uroczystości było posłanie młodych do swoich wspólnot. - Nie chodzi o to, żebyśmy zrobili sobie tutaj ładną celebracje, tylko chodzi o cały rok pracy, który zaczyna się dzisiaj - przypominał biskup.

  Ten rok pracy, zgodnie z wolą papieża Franciszka, jest skoncentrowany wokół pierwszego błogosławieństwa: "Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie". Liderzy będą w swoich parafiach prowadzić spotkania i będą pomagać przy różnych akcjach inicjowanych przez Komitet Organizacyjny ŚDM. W ciągu całego roku będą przyjeżdżać do Krakowa, aby się szkolić. Pierwsze z takich spotkań odbyło się już po zakończeniu uroczystości.

  Podczas Mszy została również przeprowadzona zbiórka w ramach akcji "Bilet dla Brata". Ma ona pomóc w zebraniu pieniędzy dla młodych ludzi ze Wschodu, którzy chcą przyjechać na ŚDM do Krakowa, ale ich na to nie stać.

  Cała uroczystość odbyła się w czasie XXIX Światowego Dnia Młodzieży, który jest obchodzony w każdą Niedzielę Palmową.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół