• facebook
 • rss
 • Rowerowymi ścieżkami świętego

  jg

  dodane 01.05.2014 18:31

  W tegorocznej edycji wzięło udział nieco mniej osób niż w poprzednich dwóch, ale za to wszystkim dopisywały dobre humory. Najdłuższy etap rajdu wiódł do Kalwarii i Wadowic.

  III Rajd Rowerowy Podhalańskimi Śladami Św. Jana Pawła II w tym roku odbywał się 1 maja w ramach miejskich obchodów kanonizacyjnych. Najdłuższy etap wiódł do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pokonało go kilku mężczyzn, w tym znany podhalański fotograf Piotr Rayski-Pawlik.

  Przed wyruszeniem na trasę, uczestnicy rajdu modlili się na Mszy św., której przewodniczył ks. Jarosław Sachaj. Kapłan po zakończonej liturgii sam usiadł za rowerową kierownicą. Wcześniej udzielił Bożego błogosławieństwa trzymając w rękach relikwiarz papieski. Każdy z uczestników rajdu podszedł do niego i go ucałował.

  Rowery na placu przykościelnym poświęcił ks. Jan Karlak, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. - Bardzo się cieszę, że kolejny raz uczestniczę w rajdzie. W tym roku w swoim sercu dziękuję Janowi Pawłowi II za tyle darów macierzyństwa, które mam zaszczyt i wielką przyjemność odbierać tutaj na ziemi - mówiła wzruszona Małgorzata Rokicka, znana podhalańska położona. W rajdzie uczestniczyła wspólnie ze swoją córką.

  Pierwszym przystankiem na trasie rajdu było nowotarskie lotnisko - miejsce spotkania Jana Pawła II z góralami w 1979 r. Ks. Jarosław Sachaj poprowadził tam modlitwę. Potem pozostało już tylko sprawdzić wszystko i wyruszyć na trasę rajdu. Wśród jego uczestników było kilkunastu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu.

  Na zakończenie w ogrodzie parafialnym uczestniczy rajdu spotkali się na wspólnym ognisku i posiadach. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Natka
   07.12.2011 02:49
   A mi udalo sie pojechac do Memfis i zobaczyc pierwsze studio, w ktorym nagrywal oraz jego dom. Dokladnie w rocznice jego smierci 16 sierpnia 2009 r. Elvis, szkoda ze Cie tu nie ma z nami...
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół