• facebook
 • rss
 • Książęca para pod Wawelem

  dodane 10.05.2014 15:47

  Wizytą w Krakowie książęca para Luksemburga - książę Henryk i księżna Maria Teresa - zakończyli kilkudniowy pobyt w Polsce. Do naszego kraju przyjechali na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  Dzień w Krakowie książę Henryk rozpoczął od odwiedzenia Pałacu Wielopolskich, czyli Urzędu Miasta Krakowa, gdzie spotkał się z prezydentem Jackiem Majchrowskim, zapoznał z projektem rewitalizacji Nowej Huty „Kraków – Nowa Huta Przyszłości" i wpisał się do księgi pamiątkowej.

  – Kraków jest dziś nie tylko cenną pamiątką przeszłości, ale i jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce: ośrodkiem akademickim przyciągającym najzdolniejszych studentów, centrum specjalistycznych usług i turystyki o zasięgu światowym. Projekt „Nowa Huta Przyszłości” będzie jednym ze sztandarowych przedsięwzięć, które pomogą budować przyszłość miasta w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju – mówił prezydent Majchrowski. Jak przypomniał, projekt zakłada możliwość zagospodarowania obszaru o powierzchni ponad 5,5 tys. hektarów, stworzenie dogodnych miejsc m.in. dla nowoczesnej technologii, nowoczesnego biznesu czy nowatorskich przedsięwzięć kulturalnych. Wartość projektu wstępnie szacowana jest na ponad 2 mld zł. – Większość pieniędzy ma pochodzić ze środków Unii Europejskiej na lata 2014–2020.

  W tym czasie żona księcia, księżna Maria Teresa, odwiedziła łagiewnickie sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II. W prezencie od sióstr otrzymała różaniec z relikwiami św. Faustyny oraz „Dzienniczek”.

  Później książęca para spotkała się w sercu Krakowa, podczas zwiedzania zabytków miasta – zobaczyli m.in. Collegium Maius UJ, kościół Mariacki i Wawel.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół